Belediye'ye İade Ettiler

Belediye'ye İade Ettiler
Eskişehir Birinci İdare Mahkemsi'nin verdiği karar sonunda KART43 sisteminin kaldırıldığını belirten Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf odası Başkanı Abdullah Akgün, verilen bu karara yetkili organların uymadığını iddia etti. A

Eskişehir Birinci İdare Mahkemsi'nin verdiği karar sonunda KART43 sisteminin kaldırıldığını belirten Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf odası Başkanı Abdullah Akgün, verilen bu karara yetkili organların uymadığını iddia etti. Akgün mahkeme kararına uyulmadığı için tekrar gereken merciilere suç duyurusunda bulunduklarını ama bir sonuç alamadıklarını özellikle belirtti.
Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin makeme kararıyla sonlandırıldığı daha önce Kütahya Belediye Başkanı Mustaf İça tarafından açıklanmıştı.. Mustafa İça, yapılacak yeni bir ihale dönemine kadar otobüs bilet uygulamalarının Minibüsçüler Odası tarafından yapılmasına Eskişehir İdare Mahkemesi'nce karar veridiğini ifade ettmişti. İça Mahkeme kararının Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından kendilerine iletildiğini ve mahkeme kararına uymak zorunda olduklarını belirterek paralı sisteme geçildiğini vurgulamıştı. Ve KART43 bilet sisteminin durdurulması gerektiğini özellikle sözlerine eklemişti. Ama KART43 uygulaması olduğu gibi devam ediyor.
Mustafa İça'nın bu sözlerinin üzerinden yaklaşık iki haftalık süre geçmesine rağmen ve mahkeme kararına rağmen KART43 sistemi olduğu gibi devam etmekte ve paralı sisteme geçmek isteyen otobüs sahiplerinin ise bazı gruplar tarafından engelendiği Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf odası Başkanı Abdullah Akgün tarfından dile getirildi.
Abdullah Akgün verilmiş bir mahkeme kararının ortada olmasına rağmen neden bu karara uyulmadığını anlamadığını belirterek, uygulanmayan bu karara Kütahya'da bulunan devletin en yetkili oraganlarnın neden müdahale etmediklerinede Minibüsçüler Odası olarak bir anlam veremediklerini ifade etti. Mahkeme kararını göz önünde bulunduran halk otobüslerden bazılarının KART43 yerine paralı sistemi kullanmaya çalışmalarından dolayı Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif yetkilileri tarafından engelendiklerini iddia eden Abdullah Akgün, paralı sisteme geçmek isteyen bazı otobüs sahiplerinin Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif'i tarafından engelendikleri nedeniyle araç ruhsatları ile birlikte kontak anahtarlarını Kütahya Belediyesi'ne bıraktıklarını iddia etti. Akgün mahkeme kararına rağmen paralı sisteme geçemek isteyen otobüs sahiplerinin bir kısmının bazı gruplar tarafından tehdit edildiklerinin de altını çizdi.
Akgün:''Verilen mahkeme kararına uyulmadığı için tekrar mahkmeye başvurduk. Mahkemye başvurmamıza rağmen karara hala uyulmadı. Karara uyulmadığı gibi bize bir açıklamada yaılmadı. Odamıza kayıtlı birçok üyemiz bu durumdan dolayı tedirgin. Belediye Başkanı Mustafa İça kontör alımı ve satışı yasaktır diyor ama bu kararını resmiyete dökmüyor. Bu işin içinde bizim bilmediğimiz başka işler varsa bize söylesinler.'' dedi. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com