Belediyeyi 10 yıl kadrolu çalışanı olmadan ayakta tuttu

Belediyeyi 10 yıl kadrolu çalışanı olmadan ayakta tuttu
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kestel beldesi Belediye Başkanı Mehmet Yücel (48), belediyenin kurulduğu ve göreve ilk seçildiği 1999 yılından itibaren geçen yıla kadar kadrolu memur ve işçisi bulunmayan belediyede 10 yıl geçici işçilerle çalışarak, alt

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kestel beldesi Belediye Başkanı Mehmet Yücel (48), belediyenin kurulduğu ve göreve ilk seçildiği 1999 yılından itibaren geçen yıla kadar kadrolu memur ve işçisi bulunmayan belediyede 10 yıl geçici işçilerle çalışarak, altyapı hizmetlerini tamamladığını söyledi.
Yücel, yaptığı açıklamada, ilçe merkezine 33 kilometre uzaklıkta yaklaşık 1500 kişinin yaşadığı beldede belediye başkanlığını 11 yıldır sürdürdüğünü söyledi.
Geçen yıl yapılan seçimlere bağımsız olarak katıldığını ve yeniden göreve getirildiğini anımsatan Yücel, iş başındaki 11 yıllık süreçte beldede önemli mesafeler aldıklarını bildirdi.
Yücel, 1999'da kurulan belediyenin ilk aylarında sadece kendisinin iş makinesi, traktör, el arabası gibi araç ve gereçlerle çalıştığını ve geçen yıla kadar alabildiği az sayıdaki geçici işçilerle altyapı hizmetlerini yürüttüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:
''İlk göreve başladığımda tek başımaydım, yanımda çalışan kimse yoktu. Bir geçici işçi alıp onunla 2004'e kadar çalıştık. Bu süreçte yol, su ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerini yapmaya gayret ettik. Gün geldi iş makinesinin direksiyonuna geçtim, gün geldi parke taşı döşedim, kum ve çimentoyla harç hazırladım. 2004'teki seçimlerde halkımız yine teveccüh gösterdi, başkan seçildim. Bu ikinci dönemimde de kadrolu personelim yoktu, 2009'a kadar toplam 10 yılda hizmetleri geçici işçilerle yürüttük. Hatta iki geçici işçimiz emekli oldu.''
-''NÜFUS NEDENİYLE BELEDİYENİN KAPANMASI GÜNDEME GELDİ''-
Geçen yıl Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde beldenin nüfusu 2 binin altına indiğinden belediye tüzel kişiliğini yitirmelerini gündeme geldiğini, ancak Danıştay 8. Dairesine yaptığı başvurunun kabul edilmesinin ardından bunun gerçekleşmediğini dile getiren Yücel, şimdi kadrolu 2'şer işçi ve memurla çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.
Yücel, belediyeyi zor koşullarda ayakta tutmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Sıkıntılarımız büyük, nüfusa göre İller Bankasından aldığımız pay çok düşük. Bir çivi çakamaz duruma geldik. Maddi olarak belediyemize büyük miktarda bir katkı yapamıyoruz, gayrimenkullerimiz yok. Temel hizmetlerimizi yaptığımıza inanıyoruz. İlk yıllardaki sıkıntıları aştıktan sonra artık insanca yaşayabilecek bir beldeye kavuştuğumuza şükrediyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com