Belediyeyi dolandıran AKP'li Fransa'ya kaçmakla kalmadı

Belediyeyi dolandıran AKP'li Fransa'ya kaçmakla kalmadı
Belediyenin çeklerini şahsi işlerinde kullandığı iddia edilen Tirit Fransa'ya kaçtı ama maaşını almaya devam ediyor.

Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit'in, belediyenin çeklerini şahsi işlerinde kullanıp Fransa'ya kaçtığı öne sürüldü. Borç yüzünden belediyeye haciz geldi

Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Ağaçbeyli'de 2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den belediye başkanı seçildikten sonra mazbatasını almadan AKP'ye geçen Turgay Tirit, geçtiğimiz ay AKP'den ihraç edilmişti. Belediyenin 1 milyon lira civarındaki borçlarını ödemekte sıkıntı çektiği, buna rağmen, Tirit'in şahsi borçları için belediye çeklerini kullandığı öne sürüldü. Borçlar nedeniyle geçen hafta belediyeye haciz geldi. Alacaklıların belediyenin araç ve bilgisayarlarına el koyması nedeniyle iş yapılamıyor. Ağaçbeyli Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Musa Boyar, başkan Tirit'in belediye çeklerini kullandığını tespit ettiklerini bildirdi.

MAAŞINI ALMAYA DEVAM EDİYOR

Tirit'in ailesi ile birlikte üç ay önce Fransa'ya gittiğini ifade eden Boyar, "Başkan bize oradan sağlık raporları gönderdi ve tedavi olduğunu bildirdi. Kendisi ile birlikte eşi ve okuyan iki çocuğu da Fransa'ya gitti. Belediye başkanı olarak hâlâ görevine devam ettiği için de maaşını almaya devam ediyor" dedi. Tirit'in bazı çalışanlarını da kendisine kefil yaptığı ve bundan dolayı çalışanlara da haciz geldiği öğrenildi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com