Belediyeyi kim zarara soktu?!

Belediyeyi kim zarara soktu?!
Kütahya Belediyesi'ne ait incelenen bazı ihale dosyalarındaki usülsüzlükler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ali Kongu başkanlığındaki denetleme komisyonunun hazırladığı raporlarda, belediyeye iş yapan bazı firmaların verdikleri ihale dosyalarında sözleş

Kütahya Belediyesi'ne ait incelenen bazı ihale dosyalarındaki usülsüzlükler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ali Kongu başkanlığındaki denetleme komisyonunun hazırladığı raporlarda, belediyeye iş yapan bazı firmaların verdikleri ihale dosyalarında sözleşme ve şartname gereği bulunması zorunlu olan bazı belgelerin yer almamasına rağmen, varmış gibi işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Belediyeler Kanunu gereğince yapılan inceleme sonrasında hazırlanan denetçi raporu, “Kütahya Belediyesi ihalelerde bazı firmaları kayırıyor mu” sorusunu akla getiriyor. Rapor okunduğunda, belediyenin ne kadar sorumsuzca yönetildiği gözler önüne seriliyor.

Raporda ayrıca, Kamu İhale Kanunun 10.Maddesi gereğince işi alan müteahhit firmaların vermesi gereken bazı belgeleri vermediği gibi, bazı belgelerin de onaysız şekilde teslim alındığı belirtiliyor.

BELEDİYE ZARARA UĞRATILMIŞ!

Kütahya Belediyesi'nce bazı firmalara verilen ihalelerde, yaklaşık maliyetlerin doğru ve sağlıklı çıkartılmaması dolayısıyla ek keşif artışlarına gidildiği bunun sonucunda da belediyenin zarara uğratıldığı, bununla da kalmayıp işin yapım süresinin de uzamasına yol açıldığı ifade ediliyor. Raporu hazırlayan kurul, ihalelerle ilgili olarak bazı belgelerin eksik ve onaysız şekilde Belediyece kabul edildiği gibi sonradan da belgelerin tamamlanmasına yönelik hiçbir işlemin yapılmadığına dikkat çekiyor.

BAŞKAN İÇA HALA AÇIKLAMA YAPMADI

Yöneticisi olduğu Kütahya Belediyesi'nde gün yüzüne çıkan ve denetleme kurulu raporlarına yansıyan bu şok edici durumla ilgili olarak; AKP Kütahya Belediye Başkan Adayı Mustafa İça ise hala bir açıklama yapmadı. Kütahya halkı ise, ihalelerdeki bu “töleransın” hangi firmalara yapıldığını ayrıca bu firmaların AKP veya İça'yla ne derece yakınlığı bulunduğunu merak ediyor...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com