Belge MİT'in değilse kimin?

Belge MİT'in değilse kimin?
BDP'li Altan Tan Paris cineyetleri ile ilgili ortaya çıkan belgeleri deverlendirdi. Tan ""Bu belge MİT'in değilse kimin? Önce bunu söyle. Senin değilse bu belge ne? Kim nereden çıkardı. Bunu bulamıyorsan, dükkanı kapat eve git" dedi.

BDP Milletvekili Altan Tan TBMM'de düzenlediği basın toplantısında MİT'in Paris suikasti için Ömer Güney'e talimat göndermesine kanıt olduğu iddiasıyla dünden bu yana bazı medya organlarında yer alan 'belge' ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu krizden çıkmanın yolunun iç ve dış politikada ciddi bir özeleştiri olduğunu belirten Tan, "Ondan sonra da tam demokratik bir Türkiye , acilen yeni bir anayasa. Daha fazla özgürlük, şeffaflaşma, hesap verme ve arınma. Doğru düzgün bir anayasayı milletin önüne acilen koy" diye konuştu.

Paris'teki cinayetlerle ilgili MİT'in yaptığı açıklamayı değerlendiren Tan, ortada ıslak imzalı bir evrak olduğunu, bu evrakın kime ait olduğunu sordu. Tan, "Bu belge MİT'in değilse kimin? Önce bunu söyle. Senin değilse bu belge ne? Kim nereden çıkardı. Bunu da bulamıyorsan, aklımızla alay etme, dükkanı kapat eve git" dedi.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Yüce Divan'da yargılanması tasarısıyla ilgili bir soru üzerine Tan, "Başbakan denize düşerken doğru yerlere tutunsun. Bu düzenlemeler Parlamento'dan geçmez. 28 Şubat mağdurlarının haklarını vermeyeceksin, 28 Şubat, 27 Nisan, Ergenekon ve Balyoz sanıklarının kurtuluşunu sağlayacaksın, on bin Kürt içeride olacak, Kemalistlerle işbirliği yapacaksın. Kemalistlerle işbirliğinden bir şey çıkmaz" dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com