Belgeler duvara asılmasın, para dönsün

Belgeler duvara asılmasın, para dönsün
Kütahya'nın Gediz İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nun açtığı kurslara katılan bayanların, aldıkları belgeyi sadece evlerine astıklarını, para dönmediğini belirterek "Bizim arzumuz, o belgelerin işe dönmesi, paraya dönmesi"

Kütahya'nın Gediz İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nun açtığı kurslara katılan bayanların, aldıkları belgeyi sadece evlerine astıklarını, para dönmediğini belirterek "Bizim arzumuz, o belgelerin işe dönmesi, paraya dönmesi" dedi.

Gediz Halk Eğitim Merkezi'nin 2012-2013 eğitim öğretim yılında kursiyerlerin yıl boyu el emeği ve göz nuru ile ürettikleri giyim, nakış ve takılar için karma yıl sonu sergisi ve belge dağıtım töreni düzenlendi. Gediz Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenen sergi açılışından önce Mustafa Necib Alayeli (MNA) Anadolu Lisesi folklor ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Gösteri programının ardından bir konuşma yapan Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, kurslar sonunda alınan belgelerin duvara asılmak için değil, para kazanmak için verildiğini söyledi. Son üç yıldır Halk Eğitim Merkezi'nin çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirten Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, konuşmasına şöyle devam etti.

BELGELER İŞE, PARAYA DÖNSÜN
"Başarılı çalışmalar ortaya konuyor. Ama ben her halk eğitim sergisi açılışında bayanlarımıza şunu söylüyorum. Bugün gene belge verilecek. O belgeleri alıp evimizin müstesna bir köşesine asıyoruz, ama onlar paraya dönmüyor. Bizim arzumuz, o belgelerin işe dönmesi, paraya dönmesi. O açıdan ilçemiz son derece güzel gelişmeler yaşıyor. Bu hafta Organize Sanayi'de iki tane firmamız başvuru yapıldı. Bu fabrikaların açılmasıyla çalışmak isteyen bayanlara da iş vermiş olacağız. Dolaysıyla bu belgeler sadece duvarlarda asılı olmayacak, artık paraya dönecek, çünkü artık tek kişinin çalışmasının yanında bayanında iş hayatına katılması mümkün hale geldi.

Bu kursların açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim."
Konuşmanın ardından Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından açılışı yapılan sergide, kursiyerlerin el emeği göz nuru ile yıl boyu üretilen giyim, nakış ve takı ürünleri tüm katılımcılar ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Sergi töreninin ardından tüm misafirlere meyve suyu ve pasta ikram edildi. 

Düzenlenen sergi hakkında bilgi veren Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, 2011-2012 eğitim öğretim yılında ilçe merkezinde açtıkları 8 kursu bitiren 154 kişiye belge verildiğini söyledi.

Sergi açılışına İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Erdoğan Erik, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Evren Ünlü, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Canata ve Müdür Yardımcıları Mürşit Ertem, Adem Yılmaz ve Recep Altıntaş, belde belediye başkanları, muhtarlar, okul yöneticileri, kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com