Belhanda'nın şikayeti var!

Belhanda'nın şikayeti var!
Fenerbahçe’nin hedefindeki Belhanda, Fransa’da zaman zaman ayrımcı söylemlere maruz kaldığını söyledi, “İnsanların Arap olduğum için agresiflik yaptığımı söylemeleri hoşuma gitmiyor” dedi

Fenerbahçe’nin transfer gündemindeki Faslı oyuncu Belhanda sorumluluklarının bilincinde olduğunu söyledi. L’Equipe gazetesine konuşan Montpellier’li futbolcu Arap olduğunun zaman zaman kendisine hatırlatılmasından ve bu yönde olumsuz tutum sergileyen insanlardan rahatsız olduğunu belirtti.

Kökeni nedeniyle zaman zaman olumsuz tepkilere maruz kaldığını ifade eden Belhanda, “İnsanların ‘Belhanda agresif ve kötü yetişmiş. Çünkü o bir Arap’ demeleri çok gücüme gidiyor. Bu yüzden kendimi bıçak üstünde hissediyorum. Eğer yanlış bir hareket yaparsam benim yüzümden her göçmen çocuğunun töhmet altında kalacağını bilerek bu sorumlulukla hareket ediyor ve davranışlarımı seçiyorum” dedi. Faslı futbolcu gördüğü kartlar ve bu yüzden cezalı duruma düşmesiyle ve de agresif hareketleriyle eleştiri konusu oluyordu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com