"Belki de Türkiye'nin yeni bir Başbakan'a ihtiyacı vardır"

"Belki de Türkiye'nin yeni bir Başbakan'a ihtiyacı vardır"
Avrupa Parlamentosu Milletvekili Hannes Swoboda'dan AKP'ye sert eleştiri geldi

Gezi Parkı protestoları sırasında Twitter üzerinden yaptığı Ankara 'ya yönelik eleştirilerle bir dönem Türkiye gündemine oturan Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda bakan istifalarıyla ilgili bir tweet attı.

AP milletvekili Swoboda, tweet'inde, "İstifaların ardından Erdoğan'ın başı dertte. Belki de Türkiye'nin yeni bir başbakana ihtiyacı vardır: Daha az otokratik ve diyaloga daha hazır" yazdı.

Swoboda, attığı tweet sonrası hem AKP'lilerden hem de CHP ’lilerden tepki aldı. Bir takipçisi, daha önce CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sert çıktığı açıklamasını hatırlatınca Swoboda yine sert çıkarak “özür dilerim ama Erdoğan’ı eleştirmek başka, daha önce defalarca dediğim gibi, Esad’la karşılaştırmak farklı” dedi.

Swoboda Türkiye'de ilk önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Erdoğan'la ilgili sözlerini eleştirmesiyle gündem olmuştu. Daha sonra protestolar döneminde "Erdoğan güvenlik güçlerinin İstanbul'daki vatandaşlara saldırılarını ve provoke edici projesini durdurmalı", "Türkiye: hükümet siyasi projeler ve polis şiddetiyle çatışmalara katkıda bulunmak yerine sosyal barışa katkıda bulunmalı", "Erdoğan, göstericileri tehdit etmeye devam ediyor. Fakat daha fazla şiddet şu an Türkiye'nin en son isteyeceği şey. Çevik kuvvet değil, diyalog #occupygezi" gibi tweet'leriyle günlerce tartışılmıştı.(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com