Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Turbay:

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Turbay:
"Demokrasinin gereği olan sandığa sahip çıkılmasını istiyoruz. Sandıktan çıkan sonuca da herkesin saygı duyarak sahip çıkılmasını istiyoruz. Büyük Türkiye'yi hazmedemeyenler var"

İZMİR (AA) - Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, 30 Mart'ta yapılacak seçimlerin milli iradenin tecelli edeceği seçimler olacağını belirterek, "Demokrasinin gereği olan sandığa sahip çıkılmasını istiyoruz. Sandıktan çıkan sonuca da herkesin saygı duyarak sahip çıkılmasını istiyoruz. Büyük Türkiye'yi hazmedemeyenler var" dedi. 

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği'ni ziyaret eden Turbay, yaptığı açıklamada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde sandığa gölge düşürülmemesini istedi.

"Yerel seçimler, yerel seçim havasından çıktı" diyen Turbay, tüm sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları sandığa sahip çıkmaya çağırdı. Mahalli seçimlerin her seçim olduğu gibi yine milli iradenin tecelli edeceği seçimler olacağına işaret eden Turbay, "Türkiye'nin demokrasisine müdahale etmek isteyenler var. Milli iradenin tecelli edeceği tek yer sandıktır. Demokrasinin gereği olan sandığa sahip çıkılmasını istiyoruz. Daha fazla demokrasi istiyorsak sandığa sahip çıkacağız, sandıklardan çıkan sonuca da saygı duyacağız" diye konuştu. 

Türkiye'nin huzurunu, milletin değerlerini ön planda tutan bir sendika olduklarını ifade eden Turbay, şunları söyledi: 

"Bu seçim yerel seçim havasından çıkarıldı. Hiç kimse projelerinden, seçilmesi halinde hangi hizmeti vereceğinden bahsetmiyor. Herkes kendi durumunu 'var olma ya da yok olma' durumuna getirmiştir. Biz ülkemizin sağduyusuna güveniyoruz. Türkiye'nin huzurunu bozmak isteyenler, Türkiye'yi karanlıklara çekmek isteyenler bir gün yanındakileri, en sevdiklerini kaybedebilirler. Biz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de ülkemizin geleceğinden yanayız."

Mısır'da seçimle işbaşına gelen yönetimi darbe ile devirenlerin şimdi de hukuk katliamına imza attığını belirten Turbay, "Mısır'da 1 dakikada 26 kişinin idamına karar vererek rekorlar kitabına giren anlayışa, bize demokrasi dersi vermeye çalışan batının sesi çıkmıyor. Mazlum coğrafyasında mazlumlar idam edilince kimsenin gıkı çıkmıyor" şeklinde konuştu.

İzmir'in yerelde iyi yönetilmediğini iddia eden Turbay, "İzmir yerel yönetimlerde belediye yürüyüşünü gördük. Bu yürüyüşle, bu zihniyetle İzmir'in bir yere gidemeyeceği ortada. O yüzden İzmir'de bir değişime ihtiyaç var" dedi.

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak ise belediye iş kolunda İzmir'de çok sayıda üye kaybına uğradıklarını ifade ederek, "Bir antidemokratik uygulama ile karşı karşıyayız. İnşallah yeni dönemde bu antidemokratik uygulamalar son bulur, herkesin istediği sendikaya üye olmanın önü açılır" diye konuştu. 

Şenocak, yerel seçimler sebebiyle ülkenin gerildiğini, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin suni gündemlerle halkı yönlendirmeye çalıştığını söyledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com