"Ben aday olursam AKP Gökçek'i adaylıktan çeker"

"Ben aday olursam AKP Gökçek'i adaylıktan çeker"
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i fena 'ti'ye aldı.
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk defa bu kadar net konuştu. Kendisine güveni tam olan Vekil İnce "Ben aday olursam Melih Gökçek’i adaylıktan çekeceklerini düşünüyorum. Çünkü milliyetçi muhafazakar kesimden Gökçek’ten daha çok oy alırım. Bu oyları CHP’ye kaptırmamak için Gökçek’i aday yapmazlar" dedi.
 
Aday adayı olmayacağını söyleyen Muharrem İnce Partisinin kendisini aday gösterdiği takdirde elinden geleni yapacağının altını çizdi. Vekil İnce "CHP’nin Grup Başkanvekiliyim, aday adayı olmam. Grup Başkanvekili ya aday olur ya olmaz. Parti yönetimi bana böyle bir görev verirse seve seve yaparım. Bunu vermesi için kamuoyunda karşılığımın olup olmadığına bakılması lazım, buna da bakıyorlar. AKP’nin anketlerinde bile oy oranımın yüksek olduğunu biliyorum. Görev verilirse renkli bir kampanya olur. Bu partiye ömrünü vermiş birisiyim. CHP’nin kapalı olduğu dönemler hariç sadece CHP’de çalıştım." ifadelerini kullandı.
 
Melih Gökçek ile her türlü yarışa hazır olduğunu vurgulayan Muharrem İnce "Öyle bir karşılaşmada iki tür yarış olabilir. İlki projeler yarışır, Ankara’nın geleceği tartışılır. İkincisi bel altı vuruşlar olur. Ben iki senaryoya da hazırım" dedi.
 
MHP tabanından da oy alacağını belirten Vekil İnce " Erken konuşmayalım ama Ankara’yı geziyorum, nabzını tutuyorum. Ankara’da seçim almak için MHP seçmenin ve diğer merkez sağın desteği şart. O olmadan bu iş olmaz. Bu yerel seçimlerde olabiliyor. Balıkesir’de CHP seçmeni geçmişte MHP’yi destekledi. Öyle olmasaydı MHP oraları alamazdı. Bunu siyasi partilerin yöneticileri halledemez. Vatandaş tabanda yapar ve engelleyemezsiniz. Çünkü akışı görürler." dedi (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com