"Ben böyle uyumlu bir il genel meclisinde çalıştığımdan dolayı kendimi şanslı hissediyorum"

"Ben böyle uyumlu bir il genel meclisinde çalıştığımdan dolayı kendimi şanslı hissediyorum"
Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Gediz’deki çalışmalar ile ilgili il genel meclisini bilgilendirdi.

Çorumluoğlu, Gediz ilçesine yapılan yardım hizmetleri, hayvancılığı geliştirme projesi, bakanlık bütçesinden yapılan çalışmalar, orman ve rehabilitasyon çalışmaları, sağlık hizmetleri çalışmaları, yapılan ve yapımı devam eden okulların son durumları, gençlik spor hizmetleri, kültür ve turizm hizmetleri, restorasyonu yapılan konaklar, il özel idaresi kaynaklarıyla yapılan kanalizasyon, yol, sulama ve içme suyu çalışmalarını anlattı.

Gediz ilçesine yapılan genel yatırımlardan bahsedip kaymakamlıkça destekledikleri projeleri anlatan Çorumluoğlu, “Bizler 4+4+4 eğitim sistemi faaliyete geçtiği andan itibaren okullarımızda çalışma başlattık ve yapılan çalışmalar sayesinde şu anda okullarımızda ilkokul öğrencisi ve ortaokul öğrencisi aynı binada eğitim almaması sağlandı. Eğitim konusuna bizler elimizden gelen desteği her zaman veriyoruz. Eğitimi önemsiyoruz. Başarılı öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Yine hayvancılığı geliştirme projesi kapsamında köylülerimize saanen tekeleri dağıtıldı. Mantar üretimi gerçekleştirildi ve bu konu hakkında eğitimler düzenlendi. Diğer ilçelerimizi de sevindirecek olan Kütahya-Gediz-Uşak yol çalışmaları gayet memnun edici durumda. İl Özel idaresi kaynakları ile yapılan yatırımlarımızın tamamı bitmiş durumda. Cebrail beldemizdeki yol heyelan sorunu da il özel idaresinin gayretli çalışmaları sonucunda bu sene hallolmuş durumda. İl Özel İdaresi artık ilçe bağlantı yollarından daha geniş standartlarda yollar yapıyor. Yapılan çalışmalardan dolayı İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Köydes kaynaklı köylere yapılan yol ve içme suyu çalışmalarımızda ise 1 adet sondaj işimiz hariç tamamen tamamlanmış durumda. Köylerimize yine birlik ödeneğinden bu sene fırın inşaatları, düğün salonları yapıldı. Seyyar yangın hortumları döşendi. İlerleyen günlerde seyyar yangın söndürme hortumları tüm köylerimizde olacak inşallah. 2012 yılı içerisinde köylerimize 18 bin 650 metrekare kilitli parke taşı dağıtıldı. Köylerimizde anketler düzenliyoruz bu anketler içerisinde mesela köy ve belde muhtarlarınızdan memnunmusunuz anketinden yüzde 60 oranında memnunuz cevabı çıktı. Bu ve buna benzer anketleri biz her sene yapmayı planlıyoruz. Ben böyle uyumlu bir il genel meclisi ile çalıştığımdan dolayı kendimi şanslı hissediyorum" diye konuştu.

İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ise, ”Bizleri güzel bir sunum eşliğinde bilgilendirdiniz. Yapılan sunumda geçmişten bugüne nereden nereye gelindiği çok açık görülüyor. Bizler il genel meclisi olarak doğru kaynakların doğru yerlerde kullanılmasına önem veriyoruz. Sizlerinde Gediz İlçesinin mülki amiri olarak doğru yerde doğru yatırımları kullandığınızı görmek bizleri fazlasıyla memnun etti. Bizler ilçelerimize yapılan çalışmalara her zaman destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com