'Ben hakem olsam maçlara çıkmazdım'

'Ben hakem olsam maçlara çıkmazdım'
Trabzonspor’un deneyimli teknik direktörü, “O hakem artık büyük kulüpler karşısında ezilecektir. Verdiği kararı uygulatamadığına göre bir daha o kararı veremez. Yazamaz o rapora” dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, son dönemde yaşanan olaylardan sonra hakemlerin itibarını yitirdiğini söyledi.

Hakem Halis Özkahya’nın raporuna rağmen Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles’in cezasının indirilmesine hakemlerin tepki göstermesi gerektiğini belirterek, “Futbolcuların da, antrenörlerin de sendikası olması lazım. Ceza konusunda hakeme yapılan haksızlıkta, aslında ben hakemlerin yerinde olsam maçlara çıkmazdım. O hakem artık büyük kulüpler karşısında işini ezilerek yapacaktır. Verdiği kararı uygulatamadığına göre bir daha o kararı veremez. Yazamaz o rapora” diye konuştu. Güneş, futbolcularla toplantı yaptığı odadaki tahtaya ikinci yarıdan dileklerini yazdı, “Bunlar olur mu? Olmaz tabi” diyerek futbolun geleceğiyle ilgili umutsuz olduğunu vurguladı.

'KAOSTAN MUTLULUK ÇIKMAZ'

Güneş, hakemlerin yanlışları konuşulurken bile olayların saptırıldığını ifade ederek, “Diyelim ki Fenerbahçeli oyuncu dışarı atılmışsa, Fenerbahçe, ‘Oyuncuma nasıl ceza aldırmam’, diğer kulüpler de ‘Ona nasıl ceza verilmez?’ diye konuşuyor. Oysa hakemin, ceza kurullarının ne yapması gerektiğinin kurallara bağlı olması gerekiyor. Gençlerbirliği’nin oyuncusu aynı hareketi yapıp 1 maç alıyorsa, Fenerbahçeli Caner 2 maç alıyorsa haksızlıktır. Güç gösterisiyle hakemleri baskı altına almaya kalkarsanız o konudan uzak duranlar da başlar bunu yapmaya. O zaman da kaos olur ve bu kaostan da mutluluk çıkmaz” dedi.

'KİŞİLİĞİ RENCİDE OLMUŞTUR'

Güneş, G.Saray-F.Bahçe maçında sarı lacivertli Meireles’in hakem Özkahya’ya tükürmesine de atıfta bulunarak, “O ceza konusunda hakeme yapılan haksızlıkta, aslında ben hakemlerin yerinde olsam maçlara çıkmazdım. O hakemin bana göre hem mesleği hem de kişiliği rencide olmuştur. Büyük kulüpler karşısında mutlaka ezilerek görev yapacaktır. Verdiği kararı uygulatamadığına göre bir daha o kararı veremez. Yazamaz o rapora” ifadelerini kullandı.

'BAŞARILI KADROYU KORUYAMADIK, BU BİZİM BAŞARISIZLIĞIMIZDIR'

Ligin ilk yarısında alınan sonuçların kendilerini memnun etmediğini kaydeden Şenol Güneş, “Geçen yıllarda daha başarılı bir grafik çizdik. İskelet kadromuzu kaybettik. Özellikle Türk oyunculardan bahsediyorum. İdeal 11’de süreklilik sağlayamadık. Bu bizim başarısızlığımız” dedi.

OLMAZ TABİ

Güneş, futbolcularıyla toplantı yaptığı odadaki tahtaya ikinci yarıyla ilgili beklentisini yazdı. Güneş, “Temiz, adaletli, herkesin birlikte mutlu olacağı futbol oyunu için ikinci yarıyı bekliyoruz” yazdıktan sonra, “Olur mu? Olmaz tabi” diyerek bu konudaki umutsuzluğunu da dile
getirdi.

BAŞKAN OLMAYACAĞIM

Şenol Güneş, camiada sürekli gündemde tutulan kulüp başkanı olacağı söylentilerini kesin bir dille reddederek, “Çizgim belli. Ben bu yaştan sonra ne siyaseti, ne kulüp başkanlığını düşünürüm. Bunu planlayan biri değilim." dedi. (TOK)  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com