"Ben Halk Ozanıyım Kendisi Saray Ozanı Olmuş"

"Ben Halk Ozanıyım Kendisi Saray Ozanı Olmuş"
AKP'nin çalarak seçim şarkısı yaptığı Dombra parçasının sahibi Arslanbek Sultanbekov canlı yayında Uğur Işılak'ı rezil etti

AKP'nin seçim şarkısı olarak üzerine Recep Tayyip Erdoğan adına sözler yazdığı ancak çalıntı olduğu ortaya çıkan Dombra parçasının sahibi Arslanbek Sultanbekov canlı yayında AKP'ye hırsız dedi. Kendisinin eseri Nogay Katliamına yazdığını ve tüm Türklere ait olduğunu ancak hiçbir şekilde siyasi bir isime yazılmasına izin vermediğini söyleyen Sultanbekov parça için kimsenin kendisinden izin almadığını ifade etti.

Parçanın müziğinin anonim olduğunu iddia eden AKP'lileri yalanlayan sanatçı hem söz hem de müziği 1997'de Rusya'da yazdığını ifade etti. Bir televizyon programında canlı yayına katılan Sultanbekov'un sözlerine programa katılan Uğur Işılak cevap verdi. Herkes tarafından parçanın bestesinin anonim olarak bilindiği gibi tuhaf bir savunma yapan Işılak'a Arslanbekov'un cevabı sert oldu. 'Böyle ortalarda bu konu konuşulmaz kendileriyle biraraya gelir gerekirse telif ücreti öderiz' diyen Işılak'a Sultanbekov şu sözlerle cevap verdi; "Bizim derdimiz para değil, ben siyasi olarak bu şarkının kullanılmasına izin vermiyorum. Tayyip Bey ve tüm siyasiler geçicidir ancak bu parça Türk halkına aittir. Ben halk ozanıyım ancak kendisi saray ozanı olmuş."

Türkiye'ye gelerek basın açıklaması yapacağını söyleyen Sultanbekov hukuki olarak delillerini toplayarak başvuruda da bulunacağını belirtti. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com