“Ben koltuğumu bırakmam zihniyeti hastalıklı bir zihniyettir”

“Ben koltuğumu bırakmam zihniyeti hastalıklı bir zihniyettir”
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez ilçe Başkanı Ali Ünalan, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın bireysel hırsları ve koltuk sevdasından vazgeçip bir an önce belediye başkanlığı görevinden istifa etmesi gerektiğini öne sürdü. Ali Erdoğan'ın ülkücüle

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez ilçe Başkanı Ali Ünalan, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın bireysel hırsları ve koltuk sevdasından vazgeçip bir an önce belediye başkanlığı görevinden istifa etmesi gerektiğini öne sürdü. Ali Erdoğan'ın ülkücülerin oyu ile belediye başkanı seçildiğini savunan Ünalan, “ Ali Erdoğan siyasi etik gereği başkanlık görevinden istifa etmeli'dedi.

MHP İl teşkilatı geçtiğimiz hafta Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın partiden ve belediye başkanlığı görevinden istifasını istemiş istifa etmemesi halinde partiden ihraç edileceğini duyurmuştu. İstifa isteminin ardından Ali Erdoğan bir basın toplantısı ile partisi MHP'den istifa etmişti. Ali Erdoğan'ın MHP'den istifa etmesi üzerine de belediye başkan yardımcıları Ömer Oktay Akarca ile Muhammet Gür başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ettiklerini bildirmişlerdi.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından MHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Ali Ünalan bugün öğle saatlerinde parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ı ağır bir dille eleştirdi. Ali Erdoğan'ı belediye başkanlığı görevinden istifa etmeye davet eden MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Ünalan, “Başkan Erdoğan 9 günlük bayram tatili için yurt dışına çıkarak kenti yalnız bıraktı”dedi.
O MAKAMA ÜLKÜCÜLER GETİRDİ
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın sorumsuz davranışlar sergileyerek halkın istek ve taleplerine boş vermişlik havasında yaklaştığını iddia eden MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Ünalan, “Belediye Başkanı, seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmediği gibi boş vermiş tavırlarla halkı karşısına alırcasına uygulamalar yapıyor. Bu tavırları yüzünden MHP'den istifası istendi. Erdoğan, ülkücülerin oyuyla başkan seçildi, bağımsız olarak seçime girmedi. Etik olan başkanlık görevinden istifa etmesidir. Ali Erdoğan'ı o makama ülkücüler getirmiştir. Bunun aksini söylemek ve iddia etmek Uşak halkının hür iradesine , ülkücü camianın gayret ve alın terine saygısızlıktır. Sayın Erdoğan, MHP'nin Uşak halkı adına emanet ettiği bu görevi bir an önce bırakmalı, bireysel hırsları ve koltuk sevdasından vazgeçmeli. Unutmamalıdır ki o koltuk kimseye baki değildir. Ben koltuğumu bırakmam zihniyeti hastalıklı bir zihniyettir. Önemli olan tahta oturmak değil gönüllerde taht kurmaktır. MHP her şeyden önce samimiyet ve ilkeli davranış bekler''dedi.
UŞAK'I SAHİPSİZ BIRAKTI
Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın, Kurban Bayramı'nda yurt dışına giderek kenti sahipsiz bıraktığını yerine vekaleten bakacak meclis üyesi bulmakta dahi zorlandığını da iddia eden Ünalan, “Başkan Erdoğan, bayram süresince kenti sahipsiz bırakıyor. Bunu yaparken yerine bakacak başkan vekili bulamıyor. AK Parti'li belediye meclis üyesi Ahmet Sevindik çeşitli nedenlerden dolayı başkan vekilliği teklifini kabul etmek zorunda kalmıştır. Bu gün gelinen vahim durumda arkasında siyasi destek bulunmayan bir belediye başkanı 9 günlük tatilde kenti yalnız bırakmaktadır. Bu tavır Uşak halkına karşı sorumsuz ve boş vermiş belediye başkanlığı anlayışının değişmediğini ve değişmeyeceğini gösterir. Bu koltuk hırsı ve manasız ısrar Uşak için fayda sağlamayacağı gibi kaos ortamı oluşturmaktan başka hiçbir işe yaramaz''dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com