Ben Kürt kızıyım ama...

Ben Kürt kızıyım ama...
Muş'tan 'Cumhuriyet Gezisi' kapsamında Kütahya ve Afyonkarahisar'a giden 40 öğrenci için Vali Ali Çınar'ın da katıldığı uğurlama töreni düzenlendi

Muş'tan 'Cumhuriyet Gezisi' kapsamında Kütahya ve Afyonkarahisar'a giden 40 öğrenci için Vali Ali Çınar'ın da katıldığı uğurlama töreni düzenlendi. Törende konuşan ilköğretim okulu 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Züleyha Fırat, "Ben bir Kürt kızıyım. Bizi kimse ayırmaya kalkmasın, çünkü bizi Allah bir yarattı. Biz 2023 Türkiye hedefine ulaşmak için Atatürk'ün yolunda ilerleyeceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Cumhuriyet Gezisi' kapsamında Muşlu 40 öğrenci, 4 gün sürecek Kütahya ve Afyonkarahisar'a törenle uğurlandı. Valilik önündeki uğurlama törenine, Vali Ali Çınar, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Vali Ali Çınar, "Bu memleketin her köşesi bizimdir. Doğu da bizimdir, batı da bizimdir. Çocuklarımız kültürü ve tarihi görmek için geziye gidiyor. Onlara hayırlı yolculuk dilerim" dedi.

Vali Çınar'dan sonra söz verilen Muş Merkez Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Züleyha Fırat, yaptığı konuşmayla büyük alkış aldı. Sözlerine "Ben bir Kürt kızıyım" diye başlayan Züleyha Fırat, "Kürtler ve Türkleri kimse ayıramaz. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Biz 2023 Türkiye hedefine ulaşmak için Atatürk'ün yolunda ilerleyeceğiz. Bizi kimse birbirimizden ayırmaya kalkmasın. Çünkü bizi Allah bir yarattı" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com