“Ben ne adamlığıma ne duruşuma laf söyletirim”

“Ben ne adamlığıma ne duruşuma laf söyletirim”
Bucaspor'dan istifa eden teknik direktör Bülent Uygun, Eskişehirspor'la 3 yllık sözlezme imzaladı.

Bucaspor'dan istifa eden teknik direktör Bülent Uygun, Eskişehirspor'la 3 yllık sözlezme imzaladı.
Eskişehirspor Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Eskişehirspor Asbaşkanı Mesut Hoşcan, teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollarını ayırdıktan sonra teknik adam arayışı içine girdiklerini belirterek, 'Uzun süren arayışımızdaki amacımız, Eskişehirspor'a en iyi yapıyı kurabilmekti. Bazen sporda değişiklikler gerekiyor. Bugün itibariyle teknik ekibin başında Uygun hocamız var. Anlaşmamızı yaptık. Dün yaptığımız telefon görüşmesinde kendisini Eskişehir'e davet ettik. Bütün konularda prensipte anlaştık. Amacımız Eskişehirspor'u hedefi olan bir takım yapmaktır' dedi.
Hoşcan, adam gibi adam olan Bülent Uygun'un kendilerine zorluk çıkarmadığını vurgulayarak, 'Kendisi, bize iddialı bir takım oluşturmak istediğini söyledi. Bülent Uygun kulübümüze hayırlı olsun, camia olarak daha güzel günler yaşayacağız' diye konuştu.
Bir takımın başındaki hocayla hiçbir şekilde görüşmediklerini ifade eden Hoşcan, 'Yaşanan olaylara bakıldığında değişik spekülasyonlar ortaya atıldı. Biz takımda görev almayan hocalardan yola çıktık. Ersun Yanal, Fatih Terim ile görüştük. Kendilerinden olumlu cevap alamayınca Zico'yla görüştük. Yabancı hoca değil, yerli hocadan yanaydık. Uygun hocanın Bucaspor'daki görevinden ayrıldığını öğrenince kendisini Eskişehir'e davet ettik. Bülent Uygun ile Bucaspor'un başındayken hiçbir şekilde görüşmedik. Böyle bir olay bize yakışmaz. Bülent hoca bizim çizgimize en yakın olan hocaydı. Bulunmaz bir arayışı sonlardırdı' şeklinde konuştu.
Türkiye'ye örnek olan ve çalışmak istediği güzide bir takıma geldiği için şeref ve onur duyduğunu belirten Bülent Uygun'da, 'Taraftarın arzuladığı coşkulu, mücadeleci, kazanmaya odaklanmış, başarıya doğru ilerleyen bir Eskişehirspor izleteceğiz.
Ayrıca, Sivasspor'daki görevim den takım galip geldiği maçta bıraktım. Türkiye, alışık olmadığı bir olayla karşı karşıya. Ben ne adamlığıma, ne duruşuma laf söyletirim. Bir karar vermişsem, bir aydır yaşananlardan kaynaklanmıştır. Yaptıysam bir sebebi vardır.
Bucaspor'dan istifa edinceye kadar Eskişehirspor benimle görüşme yapmamıştı. İstifadan sonra Mesut başkan beni telefonla aradı. Sonra yaşananları siz daha iyi biliyorsunuz. Her hocanın çalışmak istediği, hayal ettiklerimizi başarmak adına Eskişehirspor'un teklifini severek kabul ettim. Eskişehirspor Kulübü ile 3 yıllık anlaşma yaptık. İnşallah bu sürede hedefe doğru yürüyen, bu sezon en üstlere doğru tırmanmaya çalışan Anadolu'daki şampiyon takımlardan birini oluşturmak istiyoruz' dedi. Uygun açıklamanın ardından Eskişehirspor'un tesisin sahasında yaptığı ilk anteranmana katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com