"Ben o fezlekeleri incelerim!" diyen CHP'li...

"Ben o fezlekeleri incelerim!" diyen CHP'li...
CHP Milletvekili, 4 eski bakanın fezlekelerinin içeriği hakkında Cemil Çiçek ile görüşecek.

Fezlekeler Meclis'te ancak henüz kimse içeriğini bilmiyor. CHP, Meclis Başkanlığı'na dilekçe ile başvuru yaptı, fezlekeleri incelemek istediğini belirtti. Benzer bir talebi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da dile getirdi. Fezlekeleri görmek için kişisel girişimde bulunacağını açıkladı.

BULUŞMA SAAT 18:00'DE...

CHP Konya Milletvekili  Atilla Kart da ayrı konu için, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten randevu istedi. Çiçek, bugün saat 18:00 için Kart'a randevu verdi. Şimdi gözler o buluşmada. Görüşmeden sonra fezlekelerin açıklanıp-açıplanmayacağı merak ediliyor.

"BEN O DOSYALARI İNCELERİM!"

Meclis'e 28 Şubat'ta gelen fezlekelerin kayda 4 gün geç alındığı ortaya çıkmış, böylelikle Meclis kapanmadan, fezlekelerin Genel Kurul'da okunmasının önüne geçilmişti. Muhalefet, Meclis Başkanlığı'nın görevini kötüye kullandığını, ilgili birimlerin de kanunsuz emir ve talimat yoluyla bu suça iştirak ettiğini önü sürmüştü.

CHP'nin hukukçu kurmayılarından  Atilla Kart, randevu talebini duyurduğu toplantıda "Meclis Başkanlığı olarak benim bugün itibarıyla, bu dosyaların Meclis'e intikal ettiği tarih itibarıyla, o dosyaları incelememi engelleyemez. Ben o dosyaları her an inceleyebilirim." diye konuşmuştu. (BEE)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com