Ben yapmadım, danışman yaptı!

Ben yapmadım, danışman yaptı!
Başbakan Erdoğan, Hasan Cemal'in Milliyet'ten ayırlamasıyla ilgili "Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok" ifadelerini kullandı.
Hasan Cemal'in Milliyet'ten ayrılmasının ardında iktidarın baskısı mı rol aldı? Bu soru İmralı görüşmesinin Millliyet'te yayınlanmasına sert tepki gösteren Başbakan Erdoğan'ın tepkisi sonrasında Hasan Cemal'in yazılarına son verilmesi üzerine en çok konuşulan konu oldu. 
 
Milliyet patronajı ve gazete yönetimi yazısını sansürlediği Hasan Cemal'e önce zorunlu izin vermiş, ardından yazdığı yazıyı köşesinde yayınlamayıp yollarını ayırmıştı.
 
Danimarka-Hollanda ziyaretinin ardından dönüş yolunda konuşan Erdoğan, gazetecilerin "Hasan Cemal'in yazılarına son verilmesiyle ilgili tartışmalara ne diyorsunuz?" sorusuna cevap verdi.
 
RENCİDE OLDUM! BENİMLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOK
 
Erdoğan şunları söyledi:
 
"Dedikodular bazı köşelerde yer alıyor. Bu iki gazetenin alımında Erdoğan Demirören Bey ve oğluna en ufak bir tavsiyem olmadı. Satın aldıktan sonra Erdoğan Bey bana "Kimi tavsiye edersin" diye sordu. O zaman 24'ten ayrılmakta olan Akif Bey'i tavsiye ettim. Onlar anlaşamadılar. "Şunu al, bunu al" demedim. Derya Bey atanırken de benim haberim olmadı. Hasan Cemal'in yazılarına son verilmesini benim istediğime dair ifade beni rencide etmiştir. Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok. Geçmişte Uğur Dündar, Emin Çölaşan gibi isimler ayrılırken benzer dedikodular çıkarılmıştı. Orada da bir dahlim olmamıştır. Kaldı ki gazetesi de 'Hasan Cemal istediği zaman köşesinde yazabilir.' demiştir." (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com