“Bende söz veriyorum”

“Bende söz veriyorum”
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırladıkları proje ile trafik kurallarına dikkat çekerek kavşaklarda halkı bilinlendirmek için çalışma yaptılar.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırladıkları proje ile trafik kurallarına dikkat çekerek kavşaklarda halkı bilinlendirmek için çalışma yaptılar.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırladıkları proje Kütahya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirildi. Kütahya Sevgi Yolu Vazo kavşağı ve Menderes Caddesi Atatürk Bulvarı kavşaklarında düzenlenen etkinlikte öğrenciler ellerinde pankarlarla vatandaşları bilgilendirmek için yaya geçitlerinde trafik kurallarına uyanları tebrik edip çikolata ikram ettiler. Kurallara uymayanları ise sözle uyaran öğrenciler vatandaşlardan büyük takdir aldı.
Vatandaşlardan trafik kurallarına uyacaklarına dair imzalı söz alan öğrenciler iki saat süren eylemlerinde 2000'i aşkın imza topladı.
Gazetemize açıklama yapan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü M.Fazıl Akkoç trafik de dikkat çekip insanların kurallara uyması konusunda öğrencilerin yaptıkları projeden bahsetti ve şunları söyledi. “ Türkiye'de 10 yıl içinde 100 bin insanımız trafik kazalarında ölüyor. Elli yılda depremlerde ölen insanlarla kıyaslarsak, elli yılda sadece depremlerde sadece 50 bin kişi ölürken, on yılda trafik kazalarında 100 bin kişi ölüyor. Sadece bir yılda 100 bin kişi kazalarda yaralanıyor. Bunun 20 bini sakat kalıyor. Geçtiğimiz ramazan bayramında 173 insanımız öldü. Yakında kurban bayramı var. İnşallah şöförlerimizi, arkadaşlarımız, vatandaşlarımız daha dikkatli olurlar. Kurban Bayramını en az kazayla atlatırız. Biz Sosyal Bilimler Lisesi olarak, bu konuda farkındalık yaratmak için, lise öğrencilerimizin yaptıkları bir proje kapsamında Kütahya merkezdeki kavşaklarda 'Trafik de kuralları çiğnemeyelim, Bende söz veriyorum' sloganıyla hareket ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı 'Bende Söz veriyorum' a davet ediyoruz.” dedi.
Toplumun bilinçlenmesi adına yapılan projelerin devam edeceğini söyleyen öğrenciler vatandaşlardan çok güzel geri dönüşümler aldıklarını söylediler.

Kampanyaya katılan vatandaşlar ise, bu tür bilinçlendirme faaliyetlerinin gençler tarafından yapılıyor olmasının çok sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayarak ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerin bu şuurla yetiştiklerini görmenin onur verici olduğunu söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com