Beni Babam Bile Dinleyemez Dinlerse...

Beni Babam Bile Dinleyemez Dinlerse...
Hanefi Avcı'nın bürosundaki aramalarda ele geçirilen ses kayıtlarından birinin de gazeteci Fatih Altaylı'ya ait olduğu ortaya çıktı..


Hanefi Avcı'nın bürosundaki aramalarda ele geçirilen ses kayıtlarından birinin de gazeteci Fatih Altaylı'ya ait olduğu ortaya çıktı. 'Mağdur' sıfatıyla ifade veren Altaylı, meslektaşı Mehmet Ali Birand'ın aksine şikayetçi olduğunu açıkladı. Altaylı, "Dinlemelerin illegal olduğu kesin. Ben de bunu yapan kişiler hakkında şikayetçi oldum. Beni dinleyen babam bile olsa şikayetçi olurum." dedi.
 

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Devrimci Karargâh örgütüne yardım ve yataklık suçundan tutuklanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'da ele geçirilen ses kayıtlarıyla ilgili şikayetçi oldu. Altaylı, Avcı'nın Eskişehir'deki ofisinde yapılan aramalarda ele geçen 1995-96 yıllarına ait illegal ses kayıtları nedeniyle "mağdur" sıfatıyla ifade verdi. Devrimci Karargâh soruşturmasını yürüten Savcı Kadir Altınışık'a yaklaşık bir saat ifade veren Altaylı, "Tabii ki şikayetçi oldum." dedi. Daha önce mağdur olarak ifade veren ancak şikayetçi olmayan gazeteci Mehmet Ali Birand'ı da eleştiren Altaylı, "Birand'ı anlamak mümkün değil. Birisi beni illegal dinliyorsa ben şikayetçi olurum. Eğer bir gazeteci kendisini illegal dinleyenlerden şikayetçi olmuyorsa orada bir sorun vardır." diye konuştu. Avcı'da ele geçirilen ses kayıtlarının kendisine dinletildiğini ifade eden Altaylı, "Dinlemelerin illegal olduğu kesin. Ben de bunu yapan kişiler hakkında şikayetçi oldum. Kayıtların imha edilmesini istedim. Beni dinleyen babam bile olsa şikayetçi olurum." dedi.

Avcı ise, cezaevinden CNN Türk'ten Cüneyt Özdemir'e gönderdiği mektupta kendisinde kimsenin bandının olmadığını savundu. İçinde çeşitli kişilere ait ses kayıtlarının olduğu öne sürülen 24 adet eski teyp kaseti Hanefi Avcı'nın bir süre önce ayrıldığı Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ndeki makam odasında yapılan aramada bir çanta içinde bulunmuştu. Devrimci karargah soruşturması çerçevesinde Avcı'nın odasında yapılan arama sırasında görüntülü kayıt tutulduğu aynı zamanda bir savcının da aramaya nezaret ettiği öğrenildi. Çalışma ofisindeki aramalarda ele geçirilenler bir torba içinde savcılığa teslim edilmişti. Torba daha sonra Avcı'nın avukatı ve hakim nezaretinde açılmıştı. Delil dosyasında yer alan kayıtlardan bir kısmının Birand ve Altaylı'ya ait olduğu belirlendi. Altaylı, 1990'lı yıllarda Doğan medyada çalışan herkesin dinlendiğini ve mağdur olarak ifade verebileceğini açıkladı. Bu da gazeteci Ertuğrul Özkök'ün de illegal dinlenen kişiler arasında olduğu iddiasını güçlendirdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com