'Beni Cinleriyle Korkuttu'

'Beni Cinleriyle Korkuttu'
Bankada hesabı bulunan 12 müşteriye ait 700 bin TL'yi falcıya kaptırdı!..

İZMİR'de, görev yaptığı banka şubesinde hesabı bulunan 12 müşteriye ait 700 bin TL'yi fal baktırmak için gittiği kadına kaptıran bankacı Figen Şengül 4 yıl 2 ay, diğer 4 sanık ise 3 ile 6 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı.

Sevgilisinin kendisini terk etmesi üzerine, 2008 yılında fal baktırmak için gittiği Birgül Coşkun'un, doğa üstü güçleri olduğuna ve cinleriyle kendisine zarar vereceğine inanan bankacı Figen şengül, 12 müşterinin hesabındaki toplam 700 bin TL'yi falcı kadının verdiği hesap numaralarına aktardı. İşlem yaptırmak isteyen müşterilerin hesaplarında para olmaması üzerine banka görevlileri hareket geçti. Müfettişlerin incelemesinde paraların başka hesaplara arktarıldığının tespit edilmesiyle polise başvuruldu. Polis, banka şubesinde yöneticilik yapan 29 yaşındaki Figen Şengül'ün hesaplarda oynama yaptığını saptadı.

Gözaltına alınan şengül ile diğer sanıklar Birgül Coşkun, hesaplarına para aktarılanlardan Mustafa Başbunar ve Recep Coşkun tutuklandı. Diğer sanıklar Murat Başbunar ve Ramazan Kadir Çalışır'ın ise tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

SEVGİLİSİ TERK EDİNCE FALCIYA GİTMİŞ

İzmir 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya tutuklu yargılanan Figen Şengül, Birgül Coşkun, Mustafa Başbunar ve Recep Coşkun ile tutuksuz sanıklar Ramazan Kadir Çalışır, Murat Başbunar ve tarafların avukatları katıldı. 2008 yılının Eylül ayında erkek arkadaşının kendisini terk etmesi üzerine kız arkadaşının yönlendirmesiyle falcıya gittiğini anlatan Şengül ifadesinde şunları anlattı:

"Kadın falcı Bİrgül Coşkun kahve falıma baktı. Falda haç işareti çıkınca bana papaz büyüsü yapıldığını söyledi. Bunu bozması için de ona ilk olarak bin 500 TL verdim. Büyünün bozulması için Selçuk Meryem Ana Kilisesi'ndeki papaza gittim. Ancak bunun gerçekleşmemesi üzerine bu kez 4 bin 500 TL daha verdim."

'CİNLERİYLE BENİ KORKUTTU'

Falcı kadının kendisini her gün iş çıkışı yanına çağırıp 6 tane cini olduğunu, karnını şişirerek bunları içerisinde sakladığını söylediğini kaydeden Figen Şengül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğaüstü güçleri olduğuna beni inandırdı. Bundan sonra da cinleriyle tehdit ederek sık sık para istemeye başladı. Cinlerin çocuğuma ve aileme zarar vereceğinden korktum. Bakıyesi yüksek olan 12 müşterimin hesaplarıyla oynadım. İstemeden, parayı başkalarının menfaati için zimmetime geçirdim. Bunu kabul ediyorum. Ancak bu paranın bir kuruşunu ben kullanmadım. Ben bunları Birgül Coşkun'un talimatları doğrultusunda yaptım. EFT'ler sanıklar Mustafa Başbunar ve Ramazan Kadir Çalışır'ın hesaplarına geçti. Paralar bana iade edilmedi. Mahkemenin adaletine sığınıyorum. Uzun süredir tutukluyum tahliyemi istiyorum."

'GÜCÜM OLSA, MAHKEMEYE HİPNOZ YAPARDIM'

Sanıklardan falcı kadın Birgül Coşkun ise suçlamayı kabul etmedi. Coşkun, "Ben büyüyle suçlanıyorum. Hipnoz yaptığım söylendi. Benim böyle bir gücüm olsaydı, bu hipnozu mahkemeye yapar, burada tutuklu olarak bulunmazdım. Ben kimseye büyü de yapmadım, fal da bakmadım. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum"dedi. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmedi.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI

Mahkeme heyeti yargılama sonunda Falcı kadın Birgül Coşkun'u 6 yıl 3 ay, bankacı kadın Figen Şengül'ü 4 yıl 2 ay, Ramazan Kadir Çalışır ve Mustafa Başbunar'ı 'yi 3'er yıl 45'er gün hapis cezasına çarptırdı. Murat Başbunar ve Recep Coşkun ise beraat etti. Bankanın zararı olan 700 bin TL'nin de sanıklar Figen Şengül ve Birgül Coşkun'dan alınmasına hükmeden mahkeme heyeti, tahliye ettiği ceza alan sanıklara yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com