"Beni dinlediler diye ağlamasın, çözsün!"

"Beni dinlediler diye ağlamasın, çözsün!"
Başbakan’ın dinlendiği iddiasının çok ciddi olduğunu söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP’nin de dinlendiğini açıklayarak “Hükümet çifte standart uygulamıyorsa bize de sorması gerekirdi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla ortaya çıkan Başbakanlık’ta bulunan ‘böcek’ isimli dinleme cihazlarıyla ilgili, “Ülkenin başbakanı çıkıp beni dinliyor derlerse bu ciddidir” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Malatya dönüşünde bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazıyla ilgili “Bir ülkede başbakanın dinlenmesi çok önemli bir olaydır. Bunun üzerine kararlılıkla gidilmesi lazım. Bunu yapacak olan da siyasi otoritedir. Siyasi otorite beni dinlediler diye çıkıp ağlamaz. Siyasi otorite devletin ilgili birimlerine net talimat verir” diye konuştu. CHP’da yapılan ‘böcek’ aramasında bir şey bulunmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Ama dinlendiğimiz yönünde bilgiler geldi. Dillendirdik, hükümet çifte standart uygulamıyorsa normalde bize sorması gerekirdi. Yargının normalde devreye girmesi lazımdı ama yargının bağımsız olduğuna inanıyor musunuz?” dedi.

DERİN DEVLETİN YASAL OLMAYANI

Kılıçdaroğlu, derin devleti, “Devletin bekası için her kamu görevlisinin sahip olmadığı bilgilere sahip olan kişiler” olarak tanımlarken, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) gibi yapıların tüm ülkelerde olduğunu, bunların hukukun üstünlüğü çerçevesinde görev yaptığını ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Derin devlet yasa dışına çıktığı zaman sorun olmaya başlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Böcek var mıydı bilmiyoruz, ama bir ülkenin başbakanı çıkıp beni dinliyor derlerse bu ciddidir. 1 yıl geçti failleri nerede?” diye konuştu.

PSİKOLOGLARLA TOPLANTI YAPILACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün parti genel merkezinde bir grup uzman psikoloğu kabul edeceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Siyasetteki ruh halini konuşacağız. Ben davet ettim, nedir bu Allah aşkına bunlar niye böyle konuşuyor diyeceğim. Kendimle ilgili yorum yapılırsa bunu da dinleyeceğim” dedi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gerginlik ve şiddet içeren üslubunun ülkeye zarar verdiğini söyleyerek “Başbakan’ın bu gerginliğinin nedenini neye bağlıyorsunuz?” sorusuna “Ruh haline bağlıyorum. Sorunları çözemeyen, sorunların altında bunalan sert üslup kullanarak kendisini tatmin eden bir başbakan görüntüsü çiziyor” yanıtı verdi.

YUMURTA İLE KİMSE ÖLMEDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ODTÜ’deki olaylarla ilgili CHP’yi suçlamasına da cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Şiddete hiçbir zaman pirim vermedik. Demokrasilerde şiddet olmaz. Bunu bile anlama yeteneğine sahip değil. Kısır demagojiler, kısır gerilimler ülkeyi bir yere götürmez” dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

Üniversiteler öteden beri siyasetçilere tepki gösterir. Kemal Derviş’i protesto ettiler; olgunlukla protesto edene mikrofon verdi. Hepimiz üniversitede öğrencilik yaptık. O psikolojiyi hepimiz biliriz. Kendisi bilmez. Acaba kaç gün okula devam etti sayın Başbakan. Ülkeyi kamplara böldüler şimdi üniversiteleri kamplara bölüyolarlar.”

Rektörün görevden alınması durumunda neler yaşanabileceğine ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, “Öyle bir yola başvururlarsa bu sadece şiddeti tırmandırır. Yangına körükle gitmek gibi birşeydir” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, yumurta atmanın ise demokratik bir tepki olduğunu, kendisine Rize’de atılan yumurtanın ardından şikayetçi olmadığını anlatarak “Yumurta ile ölmem. Bunları siyasetçinin olgunlukla karşılaması lazım” dedi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com