'Beni kocamdan koruyun'

'Beni kocamdan koruyun'
AKP Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, eşi İdris Kotan ile Sincan Adliyesi’nde anlaşmalı olarak boşanma davası açtı. Fatma Salman Kotan’ın talebi üzerine mahkeme İdris Kotan’a 6 ay eşine yaklaşmaması ve rahatsız etmemesi yönünde karar verdi.

AKP Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, boşanma davası açtığı kocası İdris Kotan’a karşı koruma kararı verilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu. Başvuruyu değerlendiren Sincan 4. Aile Mahkemesi, İdris Kotan hakkında 6 ay eşine yaklaşmama kararı verdi.

İKİNCİ DİLEKÇEYİ VERDİ

Üç çocuklu Kotan çifti anlaşmalı boşanmaya karar verdi. Çift, şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle Ankara Adliyesi yerine gözlerden uzak Sincan Adliyesi’nde dava açmayı tercih etti. Dava, 2012/761 esas numarası ile Sincan 4. Aile Mahkemesi’ne verildi.

Bir süre sonra Fatma Salman Kotan, boşanma davasının bulunduğu mahkemeye bir dilekçe verdi. Fatma Salman Kotan gerekçelerini sunarak mahkemeden koruma talebinde bulundu. 2012/336 değişik iş numarasıyla işleme alınan dilekçe üzerine mahkeme, İdris Kotan hakkında 6 ay karısına yaklaşmama ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmeme kararı verdi. İdris Kotan, bu karara uymaması halinde hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

ŞİDDET İDDİALARINI YALANLADI

Bu süreçte bazı internet siteleri, Fatma Salman Kotan’ın, eşinden şiddet gördüğünü ileri sürdü. 10 gün önce Kotan’ın hastaneye gittiği ve 10 günlük rapor aldığı öne sürüldü. İddialarla ilgili Hürriyet’e konuşan milletvekili Kotan, “Şiddet olayı yanlış bir haber. Gayet sağlıklıyım. Boşanma konusu doğru, ancak özel bir konudur. Şiddet konusunu haber yapan bir internet sitesi de benden özür diledi” dedi.

5 yıldır milletvekili olduğunu söyleyen Fatma Salman Kotan, “Farklı konularda koruma taleplerim olmuştur” diye konuştu, Kotan, koruma kararının neden Aile Mahkemesi’nden alındığı sorusuna da “Gerekçesini size niye söyleyeyim? O benim özelim” yanıtını verdi.
Milletvekilinin avukat olan kız kardeşi Songül Salman Özmen de, “Evet dava var, ama bu konunun yazılmasını istemiyoruz. Kendisi milletvekili, şahsının rencide olmasını istemiyoruz” diye konuştu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com