"Beni tutuklayanlar keşke diyecek"

"Beni tutuklayanlar keşke diyecek"
CNN Türk ekranlarında Aykırı Sorular'a konuk olan CHP'li Milletvekili Mustafa Balbay, Enver Aysever'in sorularını cevapladı.

Balbay, "Türkiye'de hukuk güvenliği can güvenliğinden daha önemli" dedi...

CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan Aykırı Sorular programı, Ergenekon Davası kapsamında yargılanan ve geçen hafta tahliye olan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ı konuk etti. Balbay, aralarında üç bakanın oğlunun da bulunduğu, bürokrat ve iş adamlarının gözaltına alındığı yolsuzluk operasyonunu Enver Aysever'e değerlendirdi.
 
Balbay, yolsuzla mücadelenin desteklenmesi gerektiğini ama bu operasyonun samimiyetle yolsuzlukla ilgili olduğunu kimse söyleyemiyor dedi. Operasyonun, devlet içindeki tarafların iktidar mücadelesi olabileceğini ifade etti ve Türkiye'de hukuk güvenliğinin can güvenliğinden daha önemli olduğunu vurguladı.
 
ZEKERİYA ÖZ'ÜN MAKAM ARACI...
 
Balbay, Türkiye'nin gündemine oturan yolsuzluk operasyonunu yürüttüğü iddia edilen Zekeriya Öz ile ilgili iddialarda bulundu.
 
Balbay, Ergenekon davasının da savcısı olan Zekeriya Öz'ün kullandığı makam aracının başbakan tarafından tahsil edildiğini ve böylesine ayrıcalık verilen Öz'ün Başbakan'ın ve çevresini de yargılama hakkını kendinde görebileceğini söyledi.
 
GAZETECİLİĞİM İLHAN SELÇUK'TAN BAĞIMSIZDIR
 
Ergenekon Davası kapsamında 5 yıl ceza evinde yatan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Balbay, gazeteci İlhan Selçuk ve Mustafa Balbay arasındaki ilişki ile ilgili iddialara yanıt verdi. Balbay, "benim gazeteciliğim İlhan Selçuk'tan bağımsızdır" dedi.
 
MECLİS BAŞKANI DA YARGILAMA ADİL DEĞİL DİYOR
 
Ergenekon davası kapsamında geçtiğimiz günlerde tahliye olan Balbay, yargı süreci ile ilgili Enver Aysever'in sorularını yanıtladı. Balbay, geçtiğimiz perşembe günü Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştüğünü ve Cemil Çiçek'in de dava süreçlerinde adil yargılanmama unsurlarının olduğunu söylediğini iddia etti. Balbay, devlete yönelik suçların çok belirsiz olduğunu vurgulayan Balbay, bu davaların yasal dayanaklarının çok muğlak olduğunu ve diğer tutuklu vekillerin de hemen salınması gerektiğini söyledi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com