'Benim gibi 3 müdür daha bomboş oturuyor'

'Benim gibi 3 müdür daha bomboş oturuyor'
Belediye başkan yardımcısı, başkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, Tokat Belediye Başkanı AKP'li Adnan Çiçek ile 2009 yılında bir parkın kesin kabulü konusunda yaşadığı görüş ayrılığı nedeni ile pasifleştirildiğini öne sürerek, "3 yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum" açıklaması yapan Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, bugün Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, Tokat Belediyesi ve Belediye Başkanı Adnan Çiçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Bayın, kendisine görev verilmemesi nedeni ile başkanın anayasa suçu işlediğini söylerken, 3 müdürün de kendisi gibi bomboş oturduğunu iddia etti.

Başkan Yardımcısı Bayın'ın yaptığı açıklamaların ardından Belediye Başkanı Adnan Çiçek, 'Varsa bir şikayeti bunun yolu hukuktur' demişti. Çiçek'in bu sözlerinin ardından Bayın, bugün Cumhuriyet Savcılığı'na giderek belediye başkanı ve Tokat Belediyesi için 3 ayrı dilekçe ile suç duyurusunda bulundu.

3 AYRI DİLEKÇE

Adliyeden çıkışı sonrası gazetecilere açıklama yapan Sefer Bayın, 3 ayrı dilekçe ile başvuruda bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Bu dilekçilerin içeriği farklıdır. Birincisi neden ben boş oturuyorum ? Bununla ilgili dilekçe verdim savcılığımıza. Niçin boş oturtuluyorum ? Neden çalıştırılmıyorum ? Bunun gerekçelerini yazdım. Anayasamızın 49'uncu maddesine aykırı olduğunu belirttim. Anayasamızda çalışma hakkı vardır, çalışmama hakkı yoktur. Çalıştırmama hakkı da yoktur. Bunu özellikle vurguladım. Sayın belediye başkanımız anayasa suçu işlemektedir. Ben böyle inanıyorum. Takdir yüce adaletindir. İkinci konu 2009 yılında bana kesin kabulü yapılması için gelen Erdoğan Gürbüz Parkı'dır. Sayın Belediye Başkanı diyor ki, 'orada bir şey yok'. Orada önemli eksiklikler var. Hafriyat yanlışları var, birçok eksik yapılan iş var. Bir diğer konuda, orada 3 bin metrekare küp beton vardı sözleşmede. Fakat 780 metrekare küp beton dökülmüştür. Bunu ben açık söylüyorum. Yaklaşık 2 bin metrekare küpün üzerinde beton ortada yok. Bu parkta projede ne varsa o yapılacaktı. Bizzat belediye başkanının açıklaması vardı. 5 kilometreydi bu proje fakat 900 metresi yapılmıştır, 1200 metresi de perde betonla, gerisi yok. Tabii ki, ben bunları ortaya koyunca belediye başkanı ister istemez bana tavır aldı."

"3 MÜDÜR DE BENİM GİBİ BOMBOŞ OTURUYOR"

Sefer Bayın, çalışmadan aldığı maaşları geri iade etmesi şeklindeki yorumlarla ilgili olarak ise, "Ben bu konuda kamunun çok önemli bir yarasına parmak bastım. Yani sadece Sefer Bayın değil yatan. Onu da verdim dilekçede. 3 müdür arkadaş bomboş belediyede. Çok acıdır yani. Bu adamlar özürlü müdür ? Aynı benim gibi maaş alıyorlar. Sayın Belediye Başkanı'nın böyle bir hakkı yoktur. Yıllarca belediyeye hizmet etmiş o insanları atmışlar odaya. Çok acıdır, oraya atamazsın onları. Saygısızlıktır, hakarettir. Ben şahsen kendime hakaret sayıyorum bu durumu. İstifa etsin diyorlar. Benim üç tane çocuğum var, geçinmek zorundayım. Benim gelirim giderim belli. Verilmeyecek bir hesabım yok" dedi.

Bayın, "Çalışmak, üretmek istiyorum. Ben yanlış yaptıysam gereği yapılır" diyerek konuşmasını tamamladı. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com