"Benim için kutsal bir mabet"

"Benim için kutsal bir mabet"
30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Şevket Dingiloğlu, Eskişehir'de askeri personele hitaben yaptığı konuşmada, "Hiçbir görev sahasında kanunlara aykırı hiçbir şeyin yapılmasına müsaade etmeyin" dedi.

30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Şevket Dingiloğlu, Eskişehir'de askeri personele hitaben yaptığı konuşmada, 'Hiçbir görev sahasında kanunlara aykırı hiçbir şeyin yapılmasına müsaade etmeyin' dedi.

Eskişehir 1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nın devir teslim töreninde konuşan Korgeneral Dingiloğlu, 4 yıldır sürdürdüğü Lojistik Komutanlığı'ndan 30 Ağustos'ta emekli olarak ayrılacağını söyledi. Şevket Dingiloğlu, törene katılan askeri personele hitap ederek, 'Eğer bir radarın anteni dönebiliyor, bir uçak uçabiliyor, atılan mühimmat patlayabiliyor, uçaksavar sinyalleri bir şekilde çalışıyorsa, bu mutfakta çalışan aşçının marifetidir. Aşçı yemeği güzel hazırlayamazsa, onu yiyecek insanlar ne o yemekten, ne de masadan zevk almaktan bahsedemezler. Gerçekten Lojistik Komutanlığı, bünyesinde Hava Kuvvetleri'nin en değerli, bilgili, tecrübeli, iyi insanlarının sevgi, saygı birliğiyle barındıran, 9 bin 242 personeliyle kaynaşmış bir olgudur. Ben bundan büyük gurur duyuyorum. Bugüne kadar yaptıklarımız, inanın bundan önce Hava Kuvvetleri'nde hiç yapılmamıştı. Yapılmak istenmiş, ama başarılamamış. Ben lojistiği kitaplarda biliyormuşum. Gel gör ki, Lojistik Komutanı olunca, lojistiğin ne demek olduğunu öğrendim. Haberleşmenin, saygının, sevginin, yönetimin, komutanlığın ne demek olduğunu öğrendim. Lojistik Komutanlığı, Hava Kuvvetleri'nin kalbidir. O atmazsa, beyin 30 saniye daha çalışır. Hava Lojistik Komutanlığı, nefestir. Kesildiğinde hissedilir' diye konuştu.

'HAVA KUVVETLERİ İLE İLİŞKİLERİMİZ YENİ BAŞLIYOR'
'30 Ağustos'tan itibaren emekli olarak aranızdan ayrılacağım. Bu demek değildir ki, Hava Kuvvetleri ile ilişkilerimizi bitiyoruz. Yeni başlıyor' diyen Korgeneral Dingiloğlu, şunları söyledi:
'Çünkü, şuanda üniformayı girdiğiniz süreçte belli bir kademe içerisinde, bağlı bulunduğunuz bünyede yönetimle ilgili sorumluluklarınız var. Bunları yerine getireceksiniz. Bunun da en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Hiçbir görev sahasında, kanunlara aykırı hiçbir şeyin yapılmasına müsaade etmeyin. Kanunsuz bir iş yapılamaz. Yönergeye, genelgeye uymayan işler zaman içerisinde size geri döner. Rütbenizin gerektirdiği yerde, kanunlara uygun mutlak surette işler yürütünüz. Sorumluluğunuz bu. Zihniyet, düşünce, yönetim çok önemli. Yönetimin güvencesi yöneticidir. Bir yönetici olmak için yönetimin sesini çok iyi duymak lazım. Bunun altını çizin lütfen. Sizler için ileride ışık olabileceğini değerlendirdiğim bir konudur. Hava Kuvvetleri'nde yapılan işler, ya da yönlendirilen yerlerdeki sorumlular gereğini yapmak zorundadırlar. Bunu yapmıyorsanız, sizden sonra gelecek nesiller maalesef sizleri kötü bir şekilde anarlar. Üniformasını taşımaktan büyük gurur duyduğum Hava Kuvvetleri ocağı, benim için kutsal bir mabettir. Bu kutsal mabede bana ihtiyaç olduğu her zaman, her konuda seve seve aynen gelir, görevimi yaparım. Her zaman yanınızda olacağım. Ayrılmıyorum ki, çünkü ben bunu yaşıyorum.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com