'Benim İçin Neden Kanun Çıkarılsın?'

'Benim İçin Neden Kanun Çıkarılsın?'
Melih Gökçek, TBMM'de çıkan 'memurların görevi kullanmasının affedilmesiyle ilgili kanun' tartışmalarını değerlendirdi...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de çıkan 'memurların görevi kullanmasının affedilmesiyle ilgili kanun' tartışmalarını değerlendirdi. Gökçek, "Görevi kötüye kullanma, suistimal ve yolsuzlukla ilgili davam yok. Olmayan dava ile ilgili benim için niye kanun çıkarılsın?" dedi.

Kurtboğazı Barajı'ndaki hat çalışmalarının son durumu hakkında bilgilendirmek için basın toplantısı düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TBMM'de görüşülen kanun hakkındaki iddiaları cevapladı.

Meclis'te görüşülen söz konusu kanunun ruhuna karşı olduğunu belirten Gökçek, "Bu kanun maddesi kaldırılmalı. Görevi kötüye kullanmayla ilgili suçlar madde madde açıklanmalı." ifadelerini kullandı.

Kendisi hakkında ileri sürülen iddialar için 'cahilce konuşuluyor' yorumunu yapan Gökçek, Halk Ekmek tarafından milletvekillerine 'şampiyon ekmek' verilmesine de açıklık getirdi. Grup toplantılarında fatura karşılığında şampiyon ekmek verildiğini söyleyen Gökçek, "Bu toplantılara ekmek de simit de meyve de gönderilir. Hepsi fatura karşılığında yapılır. 30 kuruşluk ekmek rüşvet mi olur? Böyle saçmalık mı olur? Bunu söyleyen kişinin utanması lazım." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla ilgili de konuşan Gökçek, "Sayın Arınç, bilgi sahibi değil. Yanlış yapmış. Konuya vakıf değil. Kendisiyle görüştüm, işin gerçeğini öğrendi." şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin Çukurambar'da bazı milletvekillerinin ev sahibi olmasıyla ilgili iddialarını da, "Milletvekilleri o evleri ihaleye girerek aldı. Çukurambar'da o evleri satmak için kaç defa ihaleye çıktık. 3 mü, 5 mi, 7 mi bilmiyorum. Son ihalede artırma usulüyle o evler satıldı. Milletvekilinin ev sahibi olmaya hakkı yok mu? Peşkeş çekilmişse söyle. İğne ucu kadar bilgisi varsa söylesin. Hangi ihale kanunu milletvekilinin ev sahibi olmasını engelliyor." dedi. İnce'yi istediği televizyon programında tartışmaya da çağıran Gökçek, İnce'nin ev sahibi olan milletvekillerini açıklamadığı taktirde üzüleceğini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com