'Benimle çay içmeye geliyordu'

'Benimle çay içmeye geliyordu'
ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone saldırı hakkında açıklama yaptı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği’ndeki patlamadan yaralı kurtulan kişinin, yakın bir döneme kadar NTV’de çalışan gazeteci Didem Tuncay olduğu ortaya çıktı.

Tuncay’ı hastanede ziyaret eden ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, eski muhabirin elçiliğe kendisinin çay daveti üzerine geldiğini söyledi.

Tuncay'ı tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesi'nde ziyaret eden Ricciardone, hastane çıkışında gazetecilere şu açıklamada bulundu:

"Buradayım hastanedeyim çünkü sizlerden biri burada hastanede. Benimle çay içmeye geliyordu. Türkiye'ye geldiğimde röportaj yapan ilk kişiydi. 'Gel birlikte çay içelim' dedim. Onu davet ettim. Eminim siz de Didem'le gurur duyuyorsunuz. O da hepiniz gibi ülkesine ve Türk demokrasisine hizmet ediyor. Hepimiz dua ediyoruz bir an önce şifa bulması için. Ailesine de geçmiş olsun diyorum. Türk hükümeti harika davrandı ben bazı bakanlardan, Sinirlioğlu'ndan, Davutoğlu'ndan telefon aldım. Bundan daha destek dolu daha sıcak bir tepki göremezdik."

Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin ise 38 yaşındaki Didem Tuncay'ın saat 13.40'da hastanelerine getirildiğini söyledi.

Zengin, “Yapılan ilk değerlendirmede baş bölgesinde, özellikle sağ göz bölgesinde travmanın da bulunduğunu bir durum tespiti yapıldı. İlgili branşlardan tüm hekim arkadaşlarımızın ortak değerlendirmeleri halen devam ediyor. Mevcut bulgularla hastamızı yoğun bakımda gözleme devam ediyoruz. Tetkikleri hala devam ediyor” diye konuştu.

''HAYATİ TEHLİKESİ VAR''

Zengin, yaralının hayati tehlikesi bulunup bulunmadığına ilişkin soruyu, “Hayati tehlikesi şu an için var ve bu nedenle yoğun bakım şartlarında hastamızı gözlüyoruz” diye yanıtladı.

Olayın oluş şekline ilişkin bir bilgileri olup olmadığının sorulması üzerine de Zengin, “Ailesiyle görüştük, gerekli bilgileri aldık. Zaten gerekli değerlendirme halen yoğun bakımda devam ediyor. Basın mensuplarına geçmiş olsun diliyoruz” ifadesini kullandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com