“Bereketsiz olunca tesis yapılmış ama kar yok”

“Bereketsiz olunca tesis yapılmış ama kar yok”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki günlerde de kimyasını bozacağım" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Önümüzdeki günlerde de kimyasını bozacağım' dedi.
Anemon Otel'de Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Uğur Mumcu'yu anma etkinliğine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın ruh halinden endişe ettiğini belirterek, 'Bana dengesiz dedi. Başbakanın en kısa zamanda hastaneye gitmesini öneririm. Mutlaka hekimler bir çare bulacaktır. Önümüzdeki günlerde de kimyasını bozacağım. Erzurum'a gittim, gördüm. Sayın Başbakan dedi ki 'oradaki tesisleri görmüş mü'. Ben oradaki bereketsizliği gördüm; tesis var, kar yok.
Çiftçiye soralım, esnafa soralım, sanayiciye soralım; kim memnun içinde bulunduğu ortamdan? Olamaz çünkü bereket yok. Kazandıkları paradan da bir şey anlamıyorlar. Ancak şimdiki hükümet hortumculara bereketli oluyor'' diye konuştu.
Basın mensuplarının özgürce işlerini yapamadıklarını iddia eden Kılıçdaroğlu, 'Basın mensuplarının sesi çıkmıyor. Bundan sonra onların da sesi biz olacağız. İktidara geldiğimizde medyanın özgür olmasını sağlayacağız. Bizler tarlada da çalışacağız, yer altına inip madende de çalışacağız, sanayiye de gideceğiz. Her yerde vatandaşlarla olacağız. Onların iktidarda bizlere ihtiyaçları olduğunu söyleyeceğiz. Artık halk, AKP iktidarından fayda olmadığını anladı. Artık özgürce halk çıkıp Cumhuriyet Halk
Partisine destek veriyor. AKP demokrasisinde ıslık çalmak suç, malı götürmek serbest olmuş. Bundan sonra biz de hep beraber ıslık çalacağız ve korkmayacağız. Halkın iktidarı olarak inatla yürüyeceğiz. Biz ikinci ulusal halk kurtuluşunu başlattık. Bir şeyler yapacağız dediğimizde Başbakan bu kaynağı nerden bulduğumuzu merak ediyor. Bence Başbakan hesaptan da anlamıyor. Herkes şahit olsun, halkın iktidarı olarak geldiğimizde yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Ve ev hanımlarına hayat sigortası içinde en az 600 TL ödeyeceğiz. İşte AKP, yoksulluktan milleti halkı ezerek geldiği için acıma duyguları gelişmemiştir' dedi.
Etkinlikte Kılıçdaroğlu'na, plaket verildi.
-
'BÜYÜKERŞEN'İN CHP'YE GEÇME KONUSUNU DAHA SONRA GÖRÜŞECEĞİZ'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yaptıkları, tüm Türkiye'ye örnek olmalı' dedi.
Eskişehir'e gelen Kılıçdaroğlu, Anadolu Üniversitesi Havaalanında partilileri tarafından karşılandı. Kılıçdaroğlu, Kent Park'ta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Demokrasi ve Özgürlük Anıtı'nın açılışını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, 18 yıl önce bombalı saldırıda öldürülen gazeteci yazar Uğur Mumcu anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasından sonra yaptığı konuşmada, parklar ve parkları süsleyen anıtları 'bir kentin onuru' diye niteledi. Büyükerşen'in, kent kültürünün en
güzel örneklerini Eskişehir'e ve Eskişehirliler'e gösterdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Umuyorum bu İstanbul'a, Ankara'ya, Kars'a örnek olur' dedi. Kılıçdaroğlu, Eskişehir gibi örneklerin çoğaltılması halinde Türkiye'de kent ve kentlinin öneminin daha iyi vurgulanabileceğini dile getirerek, şunları söyledi:
'Büyükerşen, sosyal demokrat belediyecilik örneğini Eskişehir'de çok güzel örnekleriyle ortaya koydu. Sadece anıt yapmamıştır, büyük parklar da yaptı. Büyük parklarda insanlar özgürce dolaşıyorlar. Kent kültürünün en önemli özelliklerinden biri de budur. Evlerde dört duvar arasında değil, kentte özgürce dolaşmak çok daha önemlidir. Eskişehir'de yapılan çok şey var. Büyükerşen bu konuda defalarca Eskişehirlilere bilgi vermiştir. Büyükerşen'in sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla gurur duyuyoruz.'
Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından bir gazetecinin, 'Büyükerşen'i partinizde ne zaman göreceğiz' sorusunu, 'Onları daha sonra görüşeceğiz' diye cevapladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com