Berkant'a son veda

Berkant'a son veda
"Bay Samanyolu" lakaplı Berkant Akgürgen için ilk tören Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı.

74 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Berkant bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. "Bay Samanyolu" lakaplı Berkant Akgürgen için ilk tören Cemal Reşit Rey Konser salonu'nda yapıldı. Berkant için yapılan törene başta eşi Engin Akgürgen ve oğulları Övgü ve Öykü Akgürgen olmak üzere sanatçı arkadaşları Selçuk Ural, Ali Kocetepe, Erol Büyükburç, Selami Şahin ve Sezen Cumhur Önal gibi isimler katıldı. Törenin yapıldığı salondaki büyük boşluk dikkat çekti.

OĞULLARI SAHNEYE ÇIKTI

Berkant için ilk olarak Ali Kocatepe tarafından çekilen belgeselinin bir bölümü gösterildi. Ardından da sanatçı dostları kısa konuşmalar yaptı. Gözyaşlarına hakim olamayan ve Berkant'ın son günlerinde de yanın olan Selçuk Ural, "Dünyanın en beyefendi adamıydı. Sadece şarkılarını söyledi" dedi. Sezen Cumhur Önal ise "Berkant, Türk popüler müziğinin tarihsel gelişiminde ilk öncü isimdir" dedi. Berkant'ın oğulları Öykü ve Övgü de birlikte sahneye çıkarak, babalarını son günlerinde yalnız bırakmayan isimlere ayrı ayrı teşekkür etti.

TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİLER

Öykü Akgürgen, "Sabaha kadar oturduk. Zor bir durum. Babamızı burada bir kaç cümleyle ifade edemeyiz. Sağlığında rahatsızlığında yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi. Övgü de bu isimleri tek tek saydı. Övgü Akgürgen, "Ahmet Koç, Sezen Aksu, Adnan Şenses, Hakan Eren, Ali Kocatepe, Doktoru Bingür Sönmez , Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'e teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"ARTIK SAMANYOLU'NDA BİR YILDIZ DAHA VAR"

Akciğer kanserinde yaşamını yitiren Berkant'ın son döneminde tedavisini yapan Prof. Dr. Bingür Sönmez de sahneye çıkarak, "Onun için Samanyolunu yeryüzüne indirdi denir. Bence o Samanyolu'na çıktı. Artık Samanyolu'nda bir yıldız daha var" diye konuştu. Sönmez'in bu sözleri alkış aldı. Berkant'ın eşi Engin Akgürgen başsağlığı temennilerini kabul ederken, sahneye konulan cenazesinin önünden saygı geçişi yapıldı. Geçiş yapanlar Berkant'ın tabutunun üzerine çiçekler bıraktı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com