Berkin afişini asanlara silah çektiler

Berkin afişini asanlara silah çektiler
Kadıköy’deki Berkin Elvan eylemi sonrası metroyu kullananlara bir saldırgan silah doğrulttu ve bıçakla bir kişiyi yaraladı. Metrodaki vatandaşlar saldırganları etkisiz hale getirdi

Berkin için Kadıköy’de düzenlenen eylemin ardından metroyu kullanan direnişçiler, metro seyir halindeyken Berkin’in resminin bulunduğu dövizleri panolara astı, Berkin için sloganlar attı. AKP karşıtı sloganların atılması üzerine metroda bulunan iki faşist şahıs “milliyetçi olduklarını” belirterek direnişçileri susturmaya çalıştı.

 

Metro, Kozyatağı istasyonunda yaklaşık 20 dakika durdu. Burada şahısların etkisiyle gerginlik tırmandı. Halkın tepki göstermesi üzerine, Serkan Reyhanoğlu isimli bir kişi insanlara silahını doğrulttu, ismi öğrenilemiyen bir başkası ise direnişçilere bıçakla saldırdı, bir kişi hafif şekilde yaralandı. Saldırganlar metronun hareket ettirmesi için de makinisti tehdit etti.

Direnişçiler ve metrodaki vatandaşlar ise yaşananların ardından şahısları etkisiz hale getirdi. Olay yerine gelen polisler şahısları gözaltına aldı. Serkan Reyhanoğlu isimli kişinin silahının kurusıkı olduğu ve 11 Mart itibariyle satın alındığı şikayetçi vatandaşların avukatları aracılığıyla belirlendi.

Eylemcilerin çektiği görüntülerin avukatlar aracılığıyla savcılığa verilip, suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com