Berkin Elvan dosyasında flaş gelişme!

Berkin Elvan dosyasında flaş gelişme!
Gezi Parkı eylemlerinde gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra yaşam mücadelesini kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın seyrini değiştirecek 2 tanık dinlendi.

Olay günü Berkin Elvan’ın vurulduğu yere çok yakın bir yerde duran polislerin fotoğrafını 07.11’de çeken tanık fotoğrafı dosyaya sundu.

Berkin Elvan’ın ölümüne sebebiyet verilmesine ilişkin soruşturmada, görgü tanıkları olay anından yaklaşık 10 dakika önce çekilmiş Berkin Elvan’ın yaralandığı sokakta görev yapan polislerin fotoğraflarını dosyaya sundu.

Soruşturma savcısı Faruk Bildirici tarafından dinlenen ve olay yerine yakın bir özel hastanede diş hekimi asistanı olan görgü tanığı,15 Haziran 2013 tarihinde nöbeti devraldıkları ancak gece olayların bitmemesi nedini ile gece çıkamadıklarını anlattı. Pazar sabahı kalktıklarında olayların hala sürdüğünü gördüklerini aktaran görgü tanığı, biber gazının hastanin içine girdiği için polisleri gaz sıkmamaları için uyardıklarını anlattı.

Görgü tanığı polisleri uyarmalarının ardından da fotoğraflarını çektiğini belirtti.

Diğer görgü tanığı diş hekimi ise 16 Haziran 2013 günü Cemal Kamacı Şark Kahvesi yönünden kliniğin önüne doğru polislerin geldiğini anlatarak, gaz tabancasıyla atış yaparak müdahale ettiğini kaydetti. Klinikten aşağıda sokakta bulunan polislere ‘İçeride hasta var’ dediğini ancak polislerin sert bir üslupla ‘Gir içeri’ diye bağırdıklarını aktaran Başbuğ, özetle şunları söyledi:

“Asistanım polisin bana çıkışmasına kızarak sokakta bekleyen kliniğimizin önündeki polislerin fotoğrafını çekti. Berkin’in yaralandığı yerden polikliniğimizin olduğu yere 2 dakikada gidilebilir. 50-100 metre mesafe vardır. Fotoğraf da 07.11’de çekildi. Zaten fotoğraf çekildikten bir müddet sonra Berkin’in vurulup yaralandığı yere doğru koşuşturdular. Bizim yerden Berkin’in vurulduğu yer görülebilecek mesafededir.”

Elvan ailesinin avukatı Evrim Deniz Karatana, fotoğrafın daha önceki tanık ifadelerinde bahsi geçen marketin önündeki 7-8 polisin fotoğrafı olduğunun tahmin edildiğini ifade etti.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com