Berkin Elvan'ın ailesinden özür

Berkin Elvan'ın ailesinden özür
Acılı aileden inanılmaz sağduyu

Berkin Elvan'ın ailesi basın açıklaması yapacakları sırada polisin müdahale etmesi sebebiyle destek vermeye gelenlerin zarar görmesinden dolayı özür diledi. Baba Sami Elvan'ın özrünü twitter'dan kızı Gamze Elvan duyurdu. Yazılan açıklamada "Ailem, bugun yaralanan insanlardan, gozaltina alinan insanlardan, yasanan arbededen dolayi ozur diliyor. Ozur diliyoruz." denildi.

Okmeydanı’nda 16 Haziran’da başından biber gazı kapsülüyle vurulan ve halen yoğun bakımda tedavi gören 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın ailesi dün Taksim'de bir basın açıklaması yapmak istedi. Sosyal medya üzerinden nsanları da kendilerine destek olmaya çağıran aile basın açıklaması yapamadan polis müdahalesiyle karşılaştı.

Taksim'de toplanan kalabalığa polis yine orantısız bir müdahalede bulundu. Polisle karşı koymaya çalışanlar arasında sert tartışmalar yaşandı. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan da polislerin arasında kaldı. Bu sırada göstericilerden bir kişinin başına bilinmeyen bir madde isabet etti. Başı açılan gösterici hastaneye götürüldü.

Polis kalabalığa müdahale ederken, Berkin’in babası Sami Elvan açıklama yaptı. Sami Elvan açıklamasında şunları söyledi:

“Berkin'in vurulmasından 46 gün geçmesine rağmen olayın sorumlularının bulunması konusunda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Savcılığa avukatlarımız vasıtasıyla şikayette bulunmamıza rağmen sorumlular yakalanmamış ve haklarında işlem yapılmamıştır. Biz Berkin'in ailesi olarak hem vur emri verenlerin hem de ateş edenlerin tespit edilerek yargılanmasını bekliyoruz." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com