Berkin için hastaneye gelenleri de vurdular

Berkin için hastaneye gelenleri de vurdular
Berkin Elvan'ın yaşamını yitirdiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bekleyenlere polisler gaz bombası attı. Polisin attığı gaz bombası kapsülü Ramazan Apaydın adlı yurttaşı başından yaraladı.

Berkin Elvan'ın yaşamını yitirdiği Okmeydanı SSK önünde kitle beklediği sırada hastane önündeki yoldan 2 zırhlı polis aracının geçti. Vatandaşlar polisi yuhalamaya başladı ve yolu kapatarak protesto etti. ‘Katil polis hesap verecek’ şeklinde slogan atan vatandaşlardan bazıları polis aracına taş attı. Polisler de kitlenin etrafına gaz atarak çemberi yardı ve hastaneden ayrıldı. Atılan gazlardan bazıları hastane avlusuna düştü.

Atılan gaz bombalarından biri Ramazan Apaydın adlı yurttaşın başına isabet etti. Hastanenin acilinde ilk müdahalesi yapılan Apaydın'ın bilincinin kapalı olduğu belirtildi.

Metrobüs durağında kimlik kontrolü 

Okmeydanı SSK hastanesi'ne Berkin Elvan için gelenlere Metrobüs duraklarında kimlik kontrolü yapıldı. Bu yüzden polis ve vatandaşlar arasında arbede çıktı.

Açık hava karakolu 

PERPA Ticaret Merkezi’nin önü adeta açık hava karakoluna döndü. Geniş alanda onlarca polis otobüsü, panzerler ve akrep denilen zırhlı araç bekletiliyor. Yaklaşık yüzü aşkın polis de buraya getirildi. Polislerin PERPA önündeki olağanüstü bekleyişi sürüyor. (SBK)

Cumhuriyet

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com