Berkin için toplananlara polis müdahalesi

Berkin için toplananlara polis müdahalesi
Çağlayan ve Okmeydanı'nda toplanan vatandaşlara TOMA'larla müdahale edildi.

Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan gruplara polis müdahale etti. Adalet sarayı önünde toplanan kalabalık saat 14.00'da "Berkin için Adalet" adıyla eylem yapmayı planlıyordu. Polis eylem için geniş güvenlik önlemleri aldı. Adliye önündeki meydanda yüzlerce polis ile TOMA'lar da hazır edildi.

Bu sırada elinde pankartla yürüyen bir grup eylemcinin önü polis tarafından kesildi. Polis eylemcilerin elindeki pankartı aldı. Bu sırada polis ile eylemciler arasında arbede yaşandı. Daha sonra polis göstericilere dağılması konusunda uyardı. Polis 'dağılmamanız halinde müdahale edeceğiz' anonsu yaptı. Bu sırada bazı göstericiler 'Biz buradaki çay ocağında çay içeceğiz' diye polise seslendi. Ancak polis kısa bir süre sonra gruba TOMA'dan su sıkarak müdahale etti. Tazyikli su sıkılan grup dağıldı.

Öte yandan İstanbul Adalet  Sarayı önündeki eyleme polisin müdahalesinin ardından akşam saatlerinde Berkin Elvan'ın yaralandığı Okmeydanı'nda toplanan gruplar protesto gösterisinde bulundu.

Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde toplanan yüzleri maskeli grup yola barikat kurup eylem yaptı.Zırhlı polis aracı da grubun arasına girip eylemcileri dağıttı. Barikatlar da polis tarafından kaldırıldı. Polis ile göstericiler arasındaki kovalamaca ara sokaklarda sürdü. Çıkan olaylarda bir polis memuru da hafif şekilde yaralandı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com