Berkin Şişli'ye gidiyor polis yolu kapattı

Berkin Şişli'ye gidiyor polis yolu kapattı
Şişli'de önlem alan polis, Abide-i Hürriyet Caddesi'nin girişini bariyerle kapattı.

Dün yaşamını yitiren Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde tören düzenlenecek. Öğle saatlerinde düzenlenecek törenden saatler önce binlerce insan akın etti. Cemevi'nin önündeki kalabalık her dakika artıyor.


Berkin Elvan'ı uğurluyoruz. Berkin için metrobüste boynunda ekmekle protesto gösterisi yapan da var, okulda derslerini boykot edip Berkin'in cenazesi için Okmeydanı Cemevi'ne koşan da...
Okmeydanı'nda metrobüs durağında elinde 'Ben Berkin Elvan'ın' yazan bir kağıt ve boynunda ekmekle bekleyen genç sessizce protestosunu sürdürdü.


Okmeydanı'ndaki metrobüs durağından Okmeydanı girişine kadar her duvarda Berkin sloganları var, girişte sembolik iki barikat, arkasında geceden beri bekledikleri anlaşılan gençler ateş yakmış.


Berkin Elvan'ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi önünde binlerce kişi toplandı. Kalabalık töreni bekliyor. Cemevi önünde Baba Sami Elvan taziyeleri kabul ediyor.


Üst katta Berkin'in ninesi ve yakını kadınlar ağıt yakıyor. Kalabalık arasında Halk Cephesi yazılı kırmızı yelekler ve kırmızı bayraklarla asker yürüyüşü yaptı, kitle alkışladı. En çok atılan sloganlar; 'Umudın çocuğu Berkin Elvan', 'Gezi'de düşene, dövüşene bin selam', 'Berkin Elvan ölümsüzdür'...(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com