Berkin'in katili bulundu!

Berkin'in katili bulundu!
Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeğiyle başından yaralanıp 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın katillerinin bulunduğu iddia edildi.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından Berkin'in vurulduğu gün orada bulunan görevli polislerin tespit edildiği öne sürülürken Halkın Hukuk Bürosu'nun bugün saat 13.00'da yapacağı açıklamada büro tarafından hazırlanıp savcılığa teslim edilen bilirkişi raporunun değerlendirileceği öğrenilidi.

Berkin Elvan (14), 16 Haziran 2013’te, Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almak için çıktığında Gezi Parkı eylemleri yapılıyordu. Polisin attığı gaz fişeği kafasına isabet etti. 269 gün komada kaldı. 11 Mart 2014’te hayatını kaybettiğinde 16 kiloydu. Berkin’in ölümüyle ilgili yapılan savcılık soruşturmasında, bugüne kadar somut bir ilerleme sağlanamamıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce 14 polisin ifadesi alınmış ifadesi alınan polisler olay günü Okmeydanı’nda bulunmadıklarını, gaz tüfeği kullanmadıklarını ya da olan biteni “hatırlamadıklarını” anlatmıştı. Ancak Halkın Hukuk Bürosu'nun savcılığa teslim ettiği vereceği kamera görüntüleri arasında, bir grup Çevik Kuvvet’in arasından 2 polisin, yere yakın mevzilenerek, ‘direkt’ Berkin’e gaz tabancasını doğrulttuğu iddia ediliyor

 (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com