"Berlin Kaplanı" Amsterdam'da gala yaptı

"Berlin Kaplanı" Amsterdam'da gala yaptı
Ata Demirer'in senaryosunu yazdığı ve oynadığı 'Berlin Kaplanı' filminin Hollanda'daki galası başkent Amsterdam'da yapıldı.

Pathe sinemasında gerçekleşen galaya Demirer'in yanı sıra yönetmen Hakan Algül, oyuncular Necati Bilgiç, Faruk Ünlüoğlu, Özlem Türkad ve Tonguç Oksal katıldı.

Demirer, Hollanda'da gösterime girdiği ilk gün ilgi gören filmi seyircilerle birlikte izledi. Ünlü komedyen ve film ekibi gösterinin ardından sahneye çıkarak seyircileri selamladı.

Ata Demirer'in başrol oynadığı ve yönetmenliğini ise Hakan Algül'ün yaptığı film, Almanya'da yaşayan bir boksörün hayatını konu alıyor.

Filmin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Demirer, gösterilen ilginin mutluluk verici olduğunu söyledi. Aslında daha önce filmi seyirciyle birlikte izlememeyi planladıklarını ama kalabalığı görünce bu fikirlerini değiştirdiklerini belirten Demirer, 'İyi ki de girmişiz içeriye. Güzel ve eğlenceliydi' diye konuştu.

Filmin gurbette daha iyi algılanacağını, özel detayların altının seyirci tarafından daha iyi çizileceğini tahmin ettiklerini kaydeden Demirer, 'Fazla yabancı kelime kullanıyor karakter. Yabancı dilde değil ama gurbetçe dediğimiz kalıplarla ilgili şeyler yapıyor. Tabii bu Türkiye'de gülümseten bir şey ama burada bizden bir şeye de dönüşüyor. O yüzden esprilerin burada daha derinlemesine algılanması hoşumuza gidiyor' dedi.

Filmdeki hikaye kendi çocukluğumu anlatıyor

Film çekimi için Almanya'ya birkaç ay erken gittiğini ve kulüplerle dövüş sporlarına giderek gözlemler yaptığını vurgulayan Demirer, filmdeki hikayenin kendi çocukluğunu anlattığını söyledi.

"Aslında o Antalya'daki aile benim Bursa'daki ailem" diyen tecrübeli oyuncu, şöyle konuştu: "Ufak çocuk da benim çocukluğum. Benim de tüm akrabalarım gurbette yaşıyordu. Bu akrabayı yazınca bunu ben oynamaya karar verdim."

Bir serinin başlangıcı olarak tasarladığı bu filmin devamının gelmeyeceğini de anlatan Ata Demirer, tanıtmak istediği birkaç karakter ve öyküsü daha olduğunu dile getirdi. Demirer, "Ayhan'ın kapağını kapattığımı düşünüyorum. Devamının olması ticari bir şey olur onu da çok aramıyoruz açıkçası" diye konuştu.

Ünlü komedyen, "Film için 15 kilo aldığınızı biliyoruz, bu zayıf halinizle nasıl başardınız?" yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi: "Bu tamamen yalan, film için 15 kilo almadım. Ben o ara çok sıkılmıştım ondan biraz fazla yedim. Böyle bir şey çıktı ortaya. 15 kilo alan adam kas olarak alır, yağ olarak alır mı? Ama şu an 10, 12 kilo zayıfım o halimden."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com