Berlusconi adayını açıkladı

Berlusconi adayını açıkladı
İtalya eski başbakanı ve Özgürlükçü Halk Partisi (PDL) Lideri Silvio Berlusconi, partisinin gelecek ayki genel seçimleri kazanması durumunda başbakan adaylarının Angelino Alfano olduğunu açıkladı.

Avrupa'daki mali krizin etkisiyle Kasım 2011'de hükümetten ayrılmak zorunda kalan eski başbakan Berlusconi, ''SKY TG 24'' kanalına verdiği demeçte, "Seçimleri kazanmamız durumunda, başbakanımız Alfano olacak" dedi.
 
Ayrılıkçı tezleriyle bilinen Kuzey Birliği Partisi, Berlusconi'nin başbakan adayı olmaması koşuluyla PDL ile seçim ittifakı yaptıklarını duyurmuştu.
 
Berlusconi, ''temiz bir liste'' için partisinde şu anda parlamenter olan ve haklarında yargı süreçleri devam eden bazı isimlerden yeniden aday olmamalarını konusunda ricada bulunduklarını söyledi.
 
Berlusconi'nin ricasına olumlu cevap verenlerden biri de Sicilya mafyasıyla ilişkileri nedeniyle ceza alan o bölgenin senatörlerinden Marcello Dell'Utri oldu. Dell'Utri, gelecek seçimlerde yarışmayacağını kaydetti.
 
Silvio Berlusconi, kendisine "İtalya'yı yeteneksizlerin elinden kurtarmak lazım" eleştirisini yöneten başbakan vekili Mario Monti'ye "İtalya, kendisinin ve teknik bakanlarından kurulu hükümeti yüzünden bu duruma geldi" diyerek yanıt verdi.
 
İtalya'da, 24-25 Şubat'ta yapılacak seçimlerde Pierluigi Bersani'nin liderliğini yaptığı merkez soldaki Demokrat Parti, anketlerde önde gözüküyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com