Besaş 6 milyon ekmek sattı

Besaş 6 milyon ekmek sattı
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. tarafından üretimine geçen yıl başlanan şampiyon ekmek büyük rağbet görüyor. Bugüne kadar yaklaşık 6 milyon adet şampiyon ekmek tüketiciyle buluştu.

BESAŞ’ın geçen yıl piyasaya sürdüğü ve içinde fındık, kuşüzümü, ruşeym, keçiboynuzu unu, zerdeçal, tarçın, buğday unu, tam buğday unu bulunan ‘şampiyon ekmek’ tüm BESAŞ satış noktalarında 40 kuruşa tüketiciyle buluşuyor. Özellikle öğrencilerin daha iyi beslenmelerine yardımcı olan, günlük vitamin, mineral, protein ve enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan şampiyon ekmekten bugüne kadar 5 milyon 885 bin 525 adet üretildi. Farklı damak tatlarına hitap eden ürün çeşitliliğiyle Bursalıların aradığı marka haline gelen BESAŞ, şampiyon ekmekle de çocuklar başta olmak üzere sporcuların da beğenisini kazanıyor.

BESAŞ Genel Müdür Mustafa Bektaş, müşteri istekleri doğrultusunda ürün çeşidini arttırmak ve iyileştirmek kapsamında sürekli çalıştıklarını belirterek, 40 kuruş karşılığında satılan şampiyon ekmeklerin önemli bir gıda kaynağı olduğunu vurguladı. Özel ambalajı ile satılan şampiyon ekmeğin her ortamda rahatlıkla tüketilebileceğini ifade eden Bektaş, “Öğrencilerin, işadamlarının sadece bu ekmeği çantalarına koymaları yeterli olacak. Kadınlar kendi aralarında düzenledikleri günlerde misafirlerine bu ekmeği sunabilecekler. Sağlıklı nesiller için ‘şampiyon ekmeği’ özellikle çocuklara yedirin. Buzdolabında saklanabilen bu ekmeğin içerisinde bol miktarda fındık, üzüm, keçiboynuzu ve zerdeçal bulunuyor. Bunlar ekmeğin tam bir enerji ve besin kaynağı olmasının sağlıyor” diye konuştu.

BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da şampiyon ekmeğin uzun süren Ar-Ge çalışmasının ardından üretildiğini hatırlattı. (VİK)
 
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com