Beşiktaş artık TT Arena'ya ortak

Beşiktaş artık TT Arena'ya ortak
Galatasaray artık TT Arena'yı Beşiktaş ile ortak kullanacak.

Galatasaray, TT Arena Stadı’nı artık Beşiktaş ile ortak kullanacak. Siyah-Beyazlılar’ın GSGM’ne yaptığı başvuruya olumlu cevap geldi. Siyah-Beyazlılar, Aslantepe’deki stada çok ucuza, adeta bedavaya ortak oldu

İnönü Fiyapı Stadı’nın yeniden yapımı sırasında TT Arena’yı kullanmak isteyen Beşiktaş’ı reddeden Galatasaray’ın son günlerde olumlu mesajlar vermesinin sebebi belli oldu. Stadın haklarını elinde bulunduran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), Cim-Bom’a rağmen stadı Beşiktaş’a kiralamayı kabul etmiş. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in geçtiğimiz günlerde “TT Arena’yı Beşiktaş’la ortaklaşa kullanmamızda sakınca yoktur” şeklindeki açıklamasının, aslında Sarı-Kırmızılı camiayı bu olaya alıştırmak için söylendiği ortaya çıkmış oldu.

GSGM’DEN CİM-BOM’A GEREKÇE

Yıllık 1.5 milyon TL kira, isim hakkının yüzde 25’i ve stat gelirinin yüzde 15’i karşılığında Beşiktaş’ın kullanımına yeşil ışık yakan GSGM, itiraz eden Sarı-Kırmızılılara da “Statla ilgili yükümlülüğünüzü yerine getirmediniz. Beşiktaş da İstanbul takımı ve Arena’yı kullanabilir” karşılığını verdi. Bu durumda Fiyapı İnönü Stadı’nın yeniden inşasının sonuna kadar Aslantepe’deki TT Arena Stadı’nı Galatasaray ve Beşiktaş ortaklaşa kullanacak.

PROTOKOL MADDELERİ

Beşiktaş ile GSGM arasında hazırlanan protokolün imzalanmak üzere olduğu, protokoldeki detayların karşılıklı olarak görüşüldüğü öğrenildi. Protokole göre stada iki kulübün adı ve logoları ortak olarak asılacak. Tribünlerdeki koltuklarda yeralan Galatasaray logoları sökülecek. Stad içinde ve çevresindeki ürün satış mağazaları eşit olarak paylaşılacak. GSStore Galatasaray’ın, Kartal Yuvası da Beşiktaş’ın maçlarının olduğu günlerde açılacak. Diğer günlerde ise dileyen kulüp mağazalarını istediği günlerde kullanabilecek.

8 HAZİRAN’DAN SONRA AÇIKLANACAK

TT Arena Stadı’nın Galatasaray ile Beşiktaş’ın ortaklaşa kullanımına açılacağı 8 Haziran tarihinden sonra açıklanacak. Bunun sebebi ise fiziki çalışmaların bu tarihte başlayacak olması. Çünkü 7 Haziran’da TT Arena dünyaca önlü bir dev sanatçıya sahiplik yapacak. Madonna’nın 7 Haziran’da vereceği konser için TT Arena Stadı’ndaki tüm hazırlıklar, konser organizasyonu için yapılıyor. Madonna konserinin bittiği günden hemen sonra TT Arena’daki ortak kullanımın fiziki şartları yerine getirilmeye başlanacak.

MİLAN VE İNTER DE SAN SİRO’DA ORTAK

Aynı şehrin iki kulübünün tek stadı kullanmasına en iyi örnek İtalya’da yaşanıyor. Milano’nun iki büyük kulübü AC Milan ve İnter kulüpleri San Siro Stadyumu’nu birlikte kullanıyorlar. Stadın girişinde iki kulübün logoları ve bayrakları yan yana asılmış durumda. Milan ve İnter’de bir dönem forma giyen Giuseppe Meazza’nın adıyla da anılan San Siro Stadı, son adını yer aldığı ilçeden alıyor. (NSK)

Yurt gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com