Beşiktaş Avrupa'ya göz kırptı!

Beşiktaş Avrupa'ya göz kırptı!
Beşiktaş’ın ilk yarı performansı senenin en iyi performansıydı. Avrupa Kupa’sına katılmak için Beşiktaş’ın en önemli maçıydı. Beşiktaş bu maçı alarak Avrupa biletini cebine koydu.

Tevfik DEMİRÇİFTÇİ | SANSURSUZHABER.COM

Beşiktaş, Eskişehirspor maçı beklenenin aksine Beşiktaş’ın baskısıyla başladı. Maçın başında Mustafa Pektemek’e yapılan hareket kesinlikle penaltıydı. Beşiktaş sağlı sollu ataklarıyla Eskişehir kalesini abluka aldı. Beşiktaş belkide bu senenin en iyi orta saha organizasyonlarını ortaya koydu.

Bu orta saha organizyonları Fernandes, Oğuzhan ve Hilbert’in etkinliğinde olgunlaştı. Sivok ve Oğuzhan’ın kaçırdığı goller Eskişehir’in kalecisinin inanılmaz kurtarışları vardı.  Futbolun cilvesi atamayana atarlar ilkesi gerçekleşti, Tello’nun ara pasında Özgür ile Eskişehirspor öne geçti.

Eskişehir’in golünden sonra Eskişehirspor oyunu kontrol etmeye başladı. İlk yarı Eskişehirspor’un üstünlüğü ile bitecek derken, Fernande-Sivok ölü top organizasyonu ve Niang’ın takipçiliği ile birlikte Beşiktaş beraberliği yakaladı.

Beşiktaş senenin en iyi futbolu oynamasına rağmen ilk yarıyı berabere kapatması Beşiktaş için büyük bir şanssızlıktı. Fernandes’in de sarı kart görüp cezalı duruma düşmesi Beşiktaş’ın en büyük şansızlığı idi.  Bununla birlikte Niang’ın sakatlanması, Beşiktaş’taki sakatlıkların bu kadar çok yaşanmasınındı sorgulanması gerektiğidir.

İkinci yarıya Eskişehirspor ataklarıyla başladı. Sol kanattan geliştirdiği ataklarla Beşiktaş’ın kalesinde çok tehlikeli pozisyonlar buldular. Özellikle Cenk’in yaptığı kurtarış, Beşiktaş’ın maça kazanmasını sağlayan faktördü. Beşiktaş defansı geçen hafta olduğu gibi Sivok’un önderliğinde gol dışında genel olarak karşılaşmada iyi bir performans gösterdi. Niang’ın yerine giren Holosko gerçekten etkisizdi.

Beşiktaş kötü oynarken Mustafa Pektemek’in kişisel gayretleriyle iki bir öne geçti. Bu maç gösterdiki Mustafa Pektemek sakatlık olmaması durumunda Beşiktaş’ın gelecek senelerde en önemli hücüm kozu olacaktır.  
SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com