Beşiktaş, Carlos Carvalhal'a nasıl muhtaç oldu?

Beşiktaş, Carlos Carvalhal'a nasıl muhtaç oldu?
Beşiktaş'ta Carlos Carvalhal'ın sırrı ortaya çıktı.

İddialara göre Beşiktaş yönetimi, Jose Mourinho'nun desteği ve Jorge Mendes'in tavsiyesi ile Carvalhal'ı Tayfur Havutçu'nun yardımcısı olarak yardımcı antrenör olarak takımın başına getirmişti. Roland Koch teknik, Carvalhal taktik olarak Havutçu'nun yardımcılıklarını yapacaklardı. Koch gibi Carvalhal ile de sözleşmeler yapılmıştı.
 

TAZMİNAT BEŞİKTAŞ'IN BELİNİ BÜKTÜ
Fatak Tayfur Havutçu tutuklanıp, Metris Cezaevine gönderilince ortalık bir anda karıştı. Yönetim teknik direktör aramaya başladı. Tayfur'dan önce takımı teslim etmeyi düşündükleri Benfica'nın hocası Jorge Jesus ve Carlos Brito ile birlikte Yunan Milli Takımının teknik direktörü Fernando Santos ile de bir araya geldiler. Fakat bu teknik adamlar kendi ekipleriyle gelmek isteyip, bir de üstüne üstlük tazminatlarının da ödenmesini isteyince yönetim Carvalhal'ı takımın başında birinci teknik adam olarak getirme kararı aldı.
 

KEŞKE COUCEIRO ALINSAYDI
Fakat hem yeni gelecek teknik direktör ve ekibinin maaşları ile hem de Carvalhal ve Koch'un sözleşme fesihlerinden doğacak maliyetin 10'larca milyon euro'yu bulması yönetimin belini büktü. Carvalhal geldiği gün Publico gazetesinden dostumuz Matheus'un bize dediği gibi “Beşiktaş Keşke Couceiro'yu (G.Antepspor'un eski hocası) alsaydı, hem daha kariyerli hem de Türkiye'yi tanıyor” sözleri aklımıza gelirken, olayın bu kadarla kalmadığı da ortaya çıktı.


KOCH'UN İDMANLARINA PORTEKİZLİ MAKASI
Carvalhal'ın ilk geldiği günlerde Koch'a Portekizli ile aynı seviyede olacağı söylendi fakat ilerleyen dönemde, Koch'un esamesi bile okunmaz oldu. Alman hocanın yaptığı ağır idmanlar da, Portekizlilerin isteğiyle Carvalhal tarafından kesintiye uğratıldı. Böyle olunca Koch da kenara çekildi. Koch'a yakın olan (Ernst gibi) isimler de geri plana atıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com