Beşiktaş çete hakkında kararını verdi

Beşiktaş çete hakkında kararını verdi
Yönetim UEFA’nın men kararının ardından 1 yıllık maliyetleri 11 milyon Euro’yu bulan Çete ile yollarını ayırma kararı aldı.

Beşiktaş'ta yönetim kulübün içinde bulunduğu mali krizi bir nebze de olsa gidermek için oyunculardan aldıkları ücretlerde indirime gitmelerini isterken, buna yanaşmayan futbolcular, UEFA’nın 1 yıl Avrupa’dan men kararının ardından takımla yolları ayırmayı hazırlanıyor. Bu isimlerin başında ise siyah-beyazlılarda Portekiz Çetesi olarak bilinen ekibin 4 önemli üyesi olan Quaresma, Almeida, Fernandes ve Simao geliyor.

Bu kararın nedeni ise bonservislerine toplam 10.2 milyon Euro ödenen 4 futbolcunun önümüzdeki sezonda da forma giyip ücretlerinde indirim yapmamaları durumunda kulübe 1 yıllık maliyetleri 10 milyon 850 bin Euro olması. Siyah-beyazlılar Quaresma, Fernandes, Almeida ve Simao’yla yollarını ayırırsa hem satıştan para kazanacak hem de 11 milyon Euro’luk bir rakamı ödemekten kurtulacak.

Menajer Ahmet Bulut ‘Çete’ üyelerine kulüp bulmak için hummalı bir çalışma içine girerken, daha önce 15 milyon Euro istenen Fernandes’in 9-10 milyon Euro veren veren bir takıma satılmasına sıcak bakıldığı ödğrenildi. Portekiz’in Euro 2012 kadrosunda yer alan Quaresma ve Almeida’nın ise turnuvada gösterecekleri performansa göre bonservislerinin daha da yükselmesi hedefleniyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com