Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı
Kulüp başkanı Orman: "Beşiktaş Genel Kurulu üyesi olan kişiler Beşiktaş markasını temsil eder. Beşiktaş kurumunu aşağılayıcı hareketlerde bulunamazlar"- "Kimse taraftar üzerinden popülizm yapmasın. Herkese eşit duran ve duracak olan yönetim anlayışını ben

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, genel kurul üyesi olanların kulübe zarar vermemesi gerektiğini söyledi.

Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelerin eleştirilerine son bölümde yanıt veren Orman, Kasımpaşa Kulübü'nde şu an yöneticilik yapan Beşiktaş üyesi kişilerle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu konunun iki boyutu var. Biri, başka kulüpte yöneticilik yapanın üyeliğinin askıya alınması. Beşiktaş Genel Kurulu üyesi olan kişiler, Beşiktaş markasını temsil eder. Beşiktaş kurumunu aşağılayıcı hareketlerde bulunamazlar. Üyeliğini askıya aldınız, Beşiktaş'a hakaret etti. Olur mu?" diye konuştu.

Kongrenin mayıs ayında olmasından dolayı gereken tedbirleri alacaklarını vurgulayan Fikret Orman, "O zamana kadar gereken tedbirleri alacağız. Askıya almak gibi pansuman tedavisine ihtiyacımız yok. Evet, Beşiktaş'ın saygın işadamlarıdır. Eğer taraftarlarla alakalı duruş gösteriyorsak, Beşiktaş'a kim zarar veriyorsa cezasını ödeyecek. O eski devirler geçmiştir" ifadelerini kullandı.

Brezilyalı futbolcu Ronaldinho'nun transferi için yapılan transfer görüşmeleriyle ilgili bilgi veren siyah-beyazlı kulübün başkanı, adı geçen isim veya kurumlarla bu yönde bir görüşmelerinin olmadığını ve üç sponsorları dışında kimseyle görüşmediklerini kaydetti.

Olay çıkaran taraftarların içinde masum insanların da olduğu ve mağduriyet yaşadıkları ile ilgili eleştiriye başkan Orman şu yanıtı verdi:

"Kimse taraftar üzerinden popülizm yapmasın. Herkese eşit duran ve duracak olan yönetim anlayışını benimsiyorum. Biz devletle bir mücadeleye girmeyiz. İşimizi yaparız. Siyasi olay olursa ben ne yapabilirim? Beşiktaşlı olan biri kimliğiyle beraber bir şeyin içine girerse ben ne yapabilirim? Avukatım burada, taraftar içeri girdiğinde gönderirim, ne oldu diye öğrenirim. Silivri'de genel kurul üyesi paşalarımız var. Gittim onları ziyaret ettim. Ben şimdi onlara destek vermeyeceğim de ne zaman vereceğim."

Açık ve şeffaf bir anlayışla kulübü yönetmeye çalıştıklarını kaydeden Orman, "Bizim kimseden gizlimiz saklımız yok. Bize eleştiride bulunacak kişiler, iddiaları varsa BJK TV'de gelsinler konuşsunlar" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulübün olağan Divan Kurulu Toplantısı sona erdi.

Muhabir: Ercan Doğan
Yayınlayan: Çetin Arslancan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com