Beşiktaş meydanına yeni heykel!

Beşiktaş meydanına yeni heykel!
"Kartal" Heykeli açılışı bugün gerçekleştirildi.

Beşiktaş İlçesi'ndeki yeni "Kartal" heykeli, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Metin Keçeli tarafından açıldı.

Sinanpaşa Meydanı'nda gerçekleştirilen açılış törenine, yöneticiler Orhan Saka ve Engin Baltacı'nın yanı sıra siyah-beyazlı taraftarlar katıldı.

Törende konuşan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, Beşiktaş semtinde doğup büyüyen Beşiktaş'ın heykellerle ve simgelerle anıldığını belirterek, "Türkiye'nin en güzel semtinde, en güzel insanların kurduğu Beşiktaş simgelerle anılır. Çok güzel bir simgemiz var. Dünyanın neresine giderseniz gidin 'kartal' Beşiktaş ile anılmaktadır. Kartal heykeli tüm İstanbul'un göreceği yerde. Bunu sağlayan Beşiktaş Belediyesi başkanı ve vazgeçilmez üyemiz İsmail Ünal'a Beşiktaş Kulübü adına teşekkür ediyorum. İnşallah böyle güzel ve coşkulu günlerde yine bir arada oluruz" diye konuştu.

Bu arada Metin Keçeli, taraftarların Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu lehine yaptığı tezahürat üzerine, "Sizlerle aynı duyguyu paylaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi Başkanı İsmail Ünal ise siyah-beyazlı taraftarın güzel şeyler yaptığını vurgulayarak, "Beşiktaş'ı kültür, sanat, eğitim ve sporla yönetiyoruz. Kartal heykeli yıllar önce çarşı meydanındaydı. Oradan kaldırıldı. Bugün bu heykeli yine hep beraber Beşiktaş'ın göbeğine dikiyoruz" dedi.  Konuşmaların ardından kurdele kesilerek heykelin açılışı gerçekleştirildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com