Beşiktaş nerede oynayacak?

Beşiktaş nerede oynayacak?
Atatürk Olimpiyat Stadı bakıma giriyor.
Restorasyon süreci yaklaşık bir yıl süreceği için Beşiktaş'ın, bu sezon maçlarını Galatasaray'la birlikte Türk Telekom Arena'da oynama ihtimali yükseldi.
 
İnönü Stadı'nı yerinde yenileyecek olan Beşiktaş'ın, bu sezon maçlarını Atatürk Olmpiyat Stadı ya da Türk Telekom Arena'da oynaması gündemde. Ancak Atatürk Olimpiyat Stadı'nda, yaklaşık bir yıl sürecek restorasyon çalışması yapılacak. Bu durum, "siyah-beyazlı takıma Arena'dan başka oynayacak stat kalmıyor" yorumunu da beraberinde getirdi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:"
 
"Olimpiyat Stadı Türkiye'nin önemli değerlerinden biri. Bu stadyum, 2020 İstanbul Olimpiyat adaylığı dosyamızın da önemli değerleri arasında yer alıyor. Stadyumun imalat sırasında öngörülemeyen bazı eksikliklerini tamamlamamız gerekiyor. Stadyumun en ağır hava şartlarında bile tribünleriyle birlikte olumsuzluklardan etkilenmemesine yönelik önlemler alacağız. 15-20 milyon lira gibi bir harcamayı göze alarak Olimpiyat'ı çok modern bir spor kompleksine dönüştürmeyi hedefliyoruz. İstanbul Olimpiyat Hazırlık Düzenleme Kurulu Sekreteryası'nı da buraya taşıyarak sahipsizliği sonlandırmayı hedefliyoruz. Tahminimce yakın zamanda Futbol Federasyonu da Olimpiyat Stadı'na taşınmayı arzuluyacaktır. Stadyum icin tüm önlemler alınacak ve adeta stat yeni baştan yepyeni bir görünüm kazanacak. Bu restorasyon süreci yaklaşık bir yıla ulaşabilir. Bu sırada İstanbul'daki diğer stadyumlarımızın daha yoğun kullanılması da gündeme gelebilir. Ancak sabrın sonunda Olimpiyat'ı yeniden kazanmış olacağız."
 
Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com