Beşiktaş'a ağır suçlama!

Beşiktaş'a ağır suçlama!
Atletico Madrid Sportif Direktörü Jose Luis Caminero, Porto'dan transfer edilen Falcao transferiyle ilgili açıklamalar yaparken, Beşiktaş'a sattıkları Julio Alves transferi içinde hesap verdi.

Caminero sadece 2 ay önce 2.5 milyon euro'ya transfer ettikleri Julio Alves'in  yüzde 50'lik hissesinin 3.1 milyon euro'ya satılmasıyla ilgili olarak, 'Biz Julio Alves'i uzun zamandan beri takip ediyorduk. Elimizdeki raporları size gösterebiliriz. Elimizdeki oyuncular için böylesi geri çevrilemeyecek teklifler geldiği zaman çeviremeyiz' diye konuştu. Jorge Mendes ile Atletico Madrid arasında gizli ilişki iddialarını yalanladı.

AHMET BULUT'LA ORTAK MI?

Falcao, Silvio, Miranda, Tiago, Diego Costa ve Pizzi'nin Jorge Mendes'in oyuncuları olması ve Arda Turan konusunda da Ahmet Bulut ile ortak olmasının Atletico'nun Mendes'in fon şirketi tarafından kullanıldığı anlamına gelip gelmediğiyle ilgili de Caminero, yüzde 100 tesadüf yorumu yaptı.

Fakat yeni transfer Falcao'nun haklarının yüzde 8'inin fon şirketinin elinde olduğu El Pais gazetesi tarafından ortaya çıkarıldı. El Pais'in Mendes ve Atletico Madrid ile ilgili ortaya attığı iddialar ise yenilir yutulur cinsten değil.

VIETNAM'DAN FUTBOLCU ALIP SPORTING'E KİRALATTI

Zaragoza'ya giden Ruben Micael'de yüzde 15, Braga kulübünün de yüzde 15'lik hissesinin yine Mendes'in ellerinde olduğu da İspanya'dan gelen haberler arasında. Mendes'in geçen sezon Vietnam Liginden Atletico'ya gelen Samson Olaleye konusunda ise inanılmaz bir dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor.

BORSADAKİ HİSSELER SÜREKLİ TEPEDE KALIYOR

Atletico'nun Dong Thap takımına 2 milyon euro ödettirdiği fakat 22 yaşındaki santrforun bir maç bile oynamadan, Sporting'e kiralattırdığı bu arada genç oyuncunun bonservisine de 10 milyon euro'ya serbest kalır maddesi koydurduğu ortaya çıktı. Herhangi bir özelliği olmamasına rağmen Olaleye gibi bir oyuncuya biçilen bu fiyat sayesinde Mendes'in sahibi olduğu Chelsea'nin eski Başkanı Peter Kenyon ile ortak olduğu QFI şirketinin borsadaki hisselerinin yukarıda kalmasına yardımcı olduğu belirtildi.

ARDA TURAN'I ATLETICO'YA ZORLA ALDIRDI

Mendes ile çalışan kulüplerin Portekizlinin istediği hiçbir oyuncuya hayır diyemeyeceği, Enrique Cerezo'nun istemediği halde, Mendes ile ortaklık yapan Gil Marin'in zorunlu olarak Arda Turan'ı Atletico'ya aldırdığı da yine El Pais'te yer alan iddialar arasında.    

ATLETICO'NUN GİZLİ BAŞKANI

Bu arada El Pais gazetesinde yer alan iddiaya göre Jorge Mendes,  transferine aracılık ettiği hiçbir oyuncunun haklarının yüzde yüzünü asla bırakmıyor. Buna Real Madrid'de oynayan Cristiano Ronaldo da dahil, Beşiktaş'ın Portekizlileri de… Atletico Madrid'de. Yani El Pais, Jorge Mendes'i, Atletico'nun gizili başkanı olarak gösteriyorsa, acaba aynı şeyi biz de Beşiktaş için yazabilir miyiz?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com