Beşiktaş'a Barça Modeli

Beşiktaş'a Barça Modeli
Takımı Tayfur Havutçu'ya emanet eden siyah-beyazlı yöneticiler devrime hazırlanıyor.

BEŞİKTAŞ yönetimi Türkiye'de bir ilke daha imza atmak için kolları sıvadı. Tayfur Havutçu'nun takımın başına getirilmesiyle başlayan değişim rüzgârlarının artarak devam edeceği siyah-beyazlı camiada başkan Yıldırım Demirören, rol modeli olarak Avrupa'nın en büyük devi Barcelona'yı seçti..

KATALAN ekibinin yıllardır 'görünmez kahramanı' olan Johan Cruyff ekolünün bir benzerini uygulamaya koymak isteyen Beşiktaş, 'sportif menajer' kavramıyla Türkiye'de çığır açacak. Şimdi akıllara 'Cruyff'un Barcelona'daki rolü ne?' sorusu gelebilir. Hollandalı efsane Barça'nın her şeyi. Alt yapıdan, transfere kadar takımın tek sorumlusu. Hatta öyle ki gerektiğinde Guardiola'nın taktiğine müdahale edebilecek kadar yetkili bir kişi.

EKOL OLACAK!

İŞTE siyah-beyazlı yönetim de bu sisteme geçecek. Tayfur Havutçu sahadaki patron olacak ancak arka planda hep sportif menajer olacak. Bu menajer kulübün alt yapısından, transferlere, A takımdaki futbolcuların psikolojik sorunlarından, sağlık problemlerine kadar her şeyden sorumlu olacak.

RAKİP analizleri de yapacak olan menajerin asli görevi ise 'Beşiktaş ekolü' oluşturmak olacak. Alt yapılardaki hocalara eğitmenlik yapacak olan bu isim, her yaş kategorisine aynı sistemde futbol oynatacak. Böylece A Takım'a yükselenler sistemde yabancılık çekmeyecek.

YÖNETİM bu radikal değişim için şimdiden işe koyuldu. Yurt içi ve yurt dışında bu görevin altından başarıyla kalkabilecek isim arayışlarına başlayan siyah-beyazlılar gelecek sezon sistemi uygulamaya koyacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com