Beşiktaş'a başkan mı oluyor ?

Beşiktaş'a başkan mı oluyor ?
Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü Başkanlığı için açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden ve bir dönem Beşiktaş Kulübü Başkanlığı’na da adaylığını koyan Fikret Orman, Best FM Spor Müdürü Özkan Öztürk’e önemli açıklamalarda bulundu.

Sürecin çok hızlı ilerlediğini kaydeden Fikret Orman, “ Dün kamuoyunun tanıdığı 3 kişi adaydı. Bugün Eski Bakanımız Kürşad Tüzmen adaylıktan çekildi. Kaldı iki tane ve süreç çok hızlı değişiyor. Pazartesi genel kurul var. Pazar günü Beşiktaş’ın genel kurulu var. Hepsi böyle peş peşe geldi. Beşiktaş Başkanlığı için süreci izliyorum ve bir yorum yapmak istemiyorum adayım veya değilim diye. Ama şunu söyeleyeyim başkan olmam yönünde yoğun bir talep var” şeklinde konuştu.

''Beşiktaş'ta başkan olmak zor iş''

Beşiktaş’ın önünde problemler zinciri olduğunu söyleyen Orman, “ Bunları iyi değerlendirmek gerek. Beşiktaş’ta başkan olmak zor bir iştir. Daha zor bir süreç bekliyor. Bu tek başımıza karar vereceğimiz bir şey değil bunu bütün arkadaşlarımızla konuşup tartışacağız. Bunu hep beraber oturup bir karara bağlamamız gerek” dedi.

“Namuslu insanlar borçtan endişe eder”

Fikret Orman, Beşiktaş’ın ciddi borcu olduğunu söyleyerek, “ Namuslu olan ve itibarı olan insanlar borçtan endişe ederler. Beşiktaş’ın da ciddi bir borç yükü var bu hepimizin endişeyle baktığı bir durum.”

“Beşiktaş alternatif değil, ana hedeftir!”

Demirören’in istifa etmeden aday olmasını doğru bulmadığını ifade eden Orman, “Pazar günü Mali Genel Kurulumuz var. Beşiktaş’ın önüne böyle şartlı bir şekilde adaylık koymak doğru olmaz. Çünkü Beşiktaş alternatif bir başkanlık veya alternatif bir yer değildir. Beşiktaş ana hedef olmalıdır. Eğer sayın başkan karar vermiş ve aday olmuşsa Beşiktaş başkanlığını bırakmak zorundadır. Bende bu durumu böyle yorumladım. Şu anda yönetim bir karar alıyor. ‘Olağan Üstü Genel Kurula gideceğiz’ diye. Eğer başkanımız seçilemedi geri alalım gibi bir yola giderlerse kulübü çok yıpratıcı bir yola sokarlar” şeklinde yorumladı.

“Yönetim ibra edilmeyebilir”

Pazar günü gerçekleştirilecek genel kurul ile ilgili de yorumlarda bulunan Orman, “ Yönetimin ibra edilmeme durumu olabilir. Çünkü son zamanlarda yaşananlar, yapılan açıklamalar, ibra edilmemeleri halinde karşılıklı dava açılabileceği söylemleri… Bunlar ortamı geren açıklamalar, Pazar günü yönetimin ibra edilmemesi olasıdır.” dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com